Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību vadītājiem atšķirīgs viedoklis par jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvo un attīstības centru 10

Pirmdien Grobiņā notikušajā sanāksmē pašvaldību vadītājiem bija atšķirīgs viedoklis par to, kur varētu atrasties iespējamā jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvais un attīstības centrs, aģentūrai LETA apstiprināja Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agri Petermanis ("Nīcas novada attīstībai").

Viņš uzskata, ka patlaban Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektā nav konkrēti nodefinēts, kas ir administratīvais un kas ir attīstības centrs. Likumprojekts ir vāji izstrādāts un līdz nākamā gada 7.janvārim, kad beigsies priekšlikumu iesniegšanas termiņš, tajā ir jāveic būtiski uzlabojumi, vēsta LETA.

Nav loģiski apvienot astoņus novadus, jo neatkarīgi no tā, kur būs attīstības centrs - Aizputē vai Grobiņā, administratīvais centrs - Grobiņā, no Nīcas uz šiem novadu centriem neved pat valsts nozīmes ceļš. Te ir tikai meži, lūši, vilki, teica Petermanis.

Ja Nīcas novada deputāti piekritīs, tad Petermanis aicinās Saeimas deputātus, kas ievēlēti no Kurzemes reģiona, lai skaidrotu Nīcas novada attīstības iespējas.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam") atzina, ka, diskutējot par jaunveidojamā Lejaskurzemes novada attīstības centru, izskanējuši divi priekšlikumi -Grobiņa un Aizpute. Ņemot vērā, ka jaunveidojamā novada teritorija ir liela un mazapdzīvota, pašvaldību vadītāji ir gatavi lūgt noteikt divus attīstības centrus, sacīja Kristapsons.

Viņš stāstīja, ka grūtākās diskusijas ir par novada administratīvā centra izvēli. Rucavas, Nīcas un Pāvilostas novadu pašvaldību vadītāji uzskata, ka novada administratīvais centrs varētu atrasties Liepājā, ņemot vērā, ka iedzīvotāju plūsma ir Liepājas virzienā un lai nokļūtu Grobiņā viņiem jebkurā gadījumā ir jābrauc caur Liepāju, kur arī varētu atrasties visa novada administrācija.

Aizputes novads nepauž viennozīmīgu atbalstu ne Liepājai, ne Grobiņai. Savukārt Durbes, Priekules, Vaiņodes un Grobiņas novads par administratīvo centru labprāt redzētu Grobiņu, piebilda Kristapsons.

Pašvaldību vadītāji vienojušies, ka nākamo reizi tiksies 25.novembrī.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piekrita Liepāju un tuvējos astoņus novadus atdalīt kā atsevišķas administratīvi teritoriālas vienības, notikušas divas visu astoņu novadu domju priekšsēdētāju tikšanās, kurās tikšanās laikā soli pa solim novadu mēri risina jautājumus, lai spētu vienoties par to, kur atradīsies jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvais un attīstības centrs.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Hm..

Nesaprotu, kāpēc gan lai centrs būtu Liepāja? Kāpēc novadam jāīrē telpas Liepājā?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 12:40

To Hm..

Nu bet iedziļinies, kas tur teikts. Ja nebūs Liepājā, kādas iespējas, piemēram, no Rucavas nokļūt Grobiņā vai Aizputē? 25km kratoties pa sliktu grants ceļu līdz Bārtai un tālāk pa aizlāpītu asfaltu? Liepāja tak daudz loģiskāks variants. Vajag domāt par visiem ne tikai par savām vajadzībām, ja reiz būs viens novads

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 13:13

Hm..

Jā, protams, no Rucavas nokļūt Liepājā ir vieglāk , bet no Aizputes, Vaiņodes, Kalētiem, Priekules, Pāvilostas?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 14:30

Poirot

No Rucavas Grobiņā nokļūsiet pa to pašu ceļu, par kuru braucat tagad - Rucava - Liepāja - Grobiņa.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.06 11:36

Buss

Gribas redzēt kā ar daudziem autobusiem iedzīvotājs no Rucavas nokļūs Aizputē, lai nokārtotu to, ko elektroniski nokārtot nevar.Tur pat autobuss nekursē. Attopieties no saviem murgiem vienreiz un rūpīgi pārdomājiet pirms iznīcinām savus pagastus.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 13:25

zinīte

Novada vadītāji brauc ar vieglajām automašīnām par nodokļu naudu. Varu saderēt, ka viņi būtu šokā, ja būtu jābrauc ar satiksmes autobusu. Ne viņi zina,kur Liepājā var iekāpt autobusā, ne kā iegādāties biļetes. Kā lai viņi zina, ka autobusu maršruti saplānoti tā, ka no katra pagasta centra ir ērti nokļut Liepājā.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 13:39

OHO

Tātad , ja man būs jāsaskaņo zemes robežu plāns, man paies visa diena, vienas stundas vietā.Nu malacis Pūce, par visu tika padomāts.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.05 13:52

Poirot

Nekrītiet panikā, neviens neko par struktūru nav teicis, nevienam no Rucavas uz Aizputi, visticamāk, jābrauc nebūs. Bet teikt, ka attīstības centrs būs Grobiņa vai Aizpute vai vēl kur perifērijā, tas gan ir smieklīgi, jo attīstības centrs visiem joprojām būs Liepāja. It sevišķi jocīgs ir Grobiņas viedoklis, ka tā varētu būt attīstības centrs, jo, kopš kura laika guļamvagoni ir attīstības centri?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.06 11:32

sakupats

nu vismaz Kristapsona kgam ir tāds ciešami objektīvs viedoklis. un ceļu tīklu arī nāktos labāk sakārtot, kā uz Grobiņu, tā Aizputi. ........................ bet ko Durbe domā pati par sevi šai lietā ?!

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.07 19:18

kadvēl,

ko tā Aizpute stāv un skatās, ''kā mežu gāž''?! trūkst pieredze, vai gribēšana ?

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.07 19:26

Grobiņas novadā