Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldībā apstiprināts Grobiņas novada vispārējās izglītības iestāžu reorganizācijas plāns

Grobiņas novada domes deputāti apstiprinājuši vispārējās izglītības iestāžu reorganizācijas plānu, aģentūru LETA informēja novada domes Izglītības, kultūras un sociālo pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja Ginta Kampare.

Reorganizācijas plāns paredz, ka līdz šā gada 31.augustam Grobiņas sākumskola jāpārveido par Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolu, vēsta LETA.

Izveidojot Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolu, tai tiks pievienota Grobiņas ģimnāzija, Kapsēdes pamatskola, Gaviezes pamatskola (izņemot pirmsskolas izglītības programmas) un Bārtas pamatskola (izņemot pirmsskolas izglītības programmas), ar izglītības programmu īstenošanas vietām Kapsēdē, Bārtā un Dubeņos.

Savukārt Grobiņas pagasta sākumskolu nolemts pārveidot par Grobiņas novada pirmsskolas izglītības iestādi "Ūdelīte", nodrošinot, ka Gaviezes pamatskolas, Grobiņas pagasta sākumskolas un Bārtas pamatskolas licencētās pirmsskolas izglītības programmas turpina īstenot šajā pirmsskolas izglītības iestādē ar izglītības programmu īstenošanas vietām Gaviezē un Bārtā.

Kampare informēja, ka pašvaldība ir nosūtījusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) atbildes vēstuli ar precizējumiem par Gaviezes pamatskolu. IZM iepriekš saņēma no pašvaldības informāciju par tās pieņemto lēmumu izglītības iestāžu reorganizācijas kontekstā un lūdza vietvarai skaidrojumu par plānoto izmaiņu būtību un apsvērumiem.

Grobiņas novada vispārējās izglītības iestāžu reorganizācijas plānā noteikti 24 pasākumi, kas atbildīgajām personām jāpaveic līdz jaunā mācību gada sākumam. Patlaban notiek Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas un pirmskolas izglītības iestādes "Ūdelīte" nolikuma izstrāde, kas būs jāapstiprina domē.

Aprīlī notiek arī personāla lietderības, telpu noslogojuma un lietderības izvērtējums. Tāpat šomēnes pieņems lēmumu par turpmākām darba tiesiskām attiecībām ar Grobiņas ģimnāzijas, Grobiņas sākumskolas, Grobiņas pagasta sākumskolas, Bārtas pamatskolas, Kapsēdes pamatskolas un Gaviezes pamatskolas direktoriem.

Līdz jaunā mācību gada sākumam tiks sagatavoti grozījumi darbinieku darba līgumos, abas izglītības iestādes tiks reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, izveidots transporta tīklu visiem vidusskolas un "Ūdelītes" skolēniem, kā arī virkne citu administratīvu pasākumu.

Līdz mācību gada sākumam tiks izstrādāts arī izglītības iestādes attīstības plāns un iesniegts saskaņošanai Grobiņas novada Izglītības, kultūras komitejā un sociālo pakalpojumu komitejā, kā arī tiks pieteikta vidusskolas akreditācija Izglītības kvalitātes valsts dienestā, skaidroja Kampare.

Jau ziņots, ka patlaban Grobiņas novadā darbojas sešas pašvaldības vispārējās izglītības iestādes - Grobiņas sākumskola, kurā no 1. līdz 6.klasei mācās 444 skolēni, Grobiņas ģimnāzija, kurā no 7. līdz 12.klasei mācās 257 skolēni, un Kapsēdes pamatskola, kurā no 1. līdz 9.klasei mācās 111 skolēni.

Tāpat novadā ir Bārtas pamatskola, kurā no 1. līdz 9.klasei mācās 48 skolēni, bet pirmsskolas izglītības programmu grupās no diviem līdz sešiem gadiem zinības apgūst 17 bērni.

Gaviezes pamatskolā no 1. līdz 9.klasei mācās 29 skolēni, bet pirmsskolas izglītības programmu grupās - 37 bērni, savukārt Grobiņas pagasta sākumskolā no 1. līdz 4.klasei mācās 15 skolēni, bet pirmsskolas izglītības programmu grupās - 56 bērni.

Izvērtējot Grobiņas ģimnāzijas rezultātus laika posmā no tās dibināšanas 2007.gadā līdz šā gada janvārim, secināts, ka Grobiņas ģimnāzija neizpilda divus no sešiem valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritērijiem. Būtiskākais no tiem, ka ģimnāzijā nav iespējams nodrošināt kritērijos paredzēto skolēnu skaitu, kas 10. līdz 12.klašu posmā nevar būt mazāks par 120 izglītojamiem.

Savukārt analizējot vispārējās izglītības iestāžu tīklu Grobiņas novadā kopumā, secināts, ka tas ir sadrumstalots, neracionāli izmantojot speciālistu un finanšu resursus, kā arī mācību vidi, kas ietekmē arī izglītības kvalitāti.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā