Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No nākamā gada 1. jūnija par Grobiņas novada pašvaldības dzīvokļiem būs jāmaksā īres maksa 16

No nākamā gada 1.jūnija par Grobiņas novada pašvaldības dzīvokļiem būs jāmaksā īres maksa, nolēmuši Grobiņas novada domes deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore, kopš dzīvojamā fonda privatizācijas pirmsākumiem pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā Grobiņas novadā pašvaldībai piederošajos dzīvokļos īres maksa noteikta vienāda ar apsaimniekošanas maksu. Līdz ar to, ka šie dzīvokļi līdz pat šim brīdim tiek nodoti īrniekiem bezatlīdzības lietošanā, pašvaldībai kā to īpašniekiem neienāk līdzekļi, par ko uzturēt kārtībā dzīvojamo fondu.

Domes sēdes lēmums paredz, ka īres maksa būs 2,5% apmērā no izīrētās dzīvojamās telpas kadastrālās vērtības gadā, kas ir ievērojami mazāk, nekā īres maksa brīvajā tirgū.

Šis lēmums ir ilgstošā laikā izvērtēts un pārdomāts, un pieņemts, vadoties no tā, ka šo īrei paredzēto pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu tehniskais un estētiskais stāvoklis pasliktinās, taču pašvaldībai nav atsevišķas finanses, par ko veikt to remontu un labiekārtošanu, norādīja pašvaldības pārstāve.

Turpmāk, sākot no 2020.gada 1.jūnija iekasēto īres maksu paredzēts ieguldīt dzīvokļu sakārtošanā. Īres maksas administrēšanu veiks pašvaldības uzņēmums "Grobiņas namserviss". Tā kā līdz laikam, kad lēmums stāsies spēkā, ir pusgads, ikviens īrnieks tiks informēts par gaidāmajām pārmaiņām, piebilda Pastore.

Grobiņas novadā ir 728 pašvaldībai piederoši dzīvokļi ar kopējo platību 36 738,36 kvadrātmetri. Tiesības īrēt pašvaldībai piederošu dzīvokli nosaka likums "Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā" un Grobiņas novada saistošie noteikumi "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Grobiņas novadā".

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Grobiņas nov.

Nu tik pēkšņi! Vajadzēja ātrāk visu pareizi formulēt, lai nejauktu prātu. Privāts vai īrēts, bet maksā vienādi????. Nav saprotami!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 20:03

Kādas rūpes!

1.Vai no informēšanas cilvēkiem naudas kļūs vairāk?
2.Vai pašvaldība spēj piedāvāt darbu visiem saviem “pavalstniekiem”?
3. Vai patreizējā apsaimniekošanas maksa neienes līdzekļus? Kur paliek tā nauda?

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.04 22:40

Jo tālāk, jo trakāk

Vai kungiem nebūs kauns iedzīvotājiem acīs skatīties un Jaungadā laimes vēlēt..?

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 06:44

Nekauns

Viņi nezina,kas ir kauns naudas slaukšanā no iedzīvotājiem...jo nebija mājās,kad kaunu dalīja...Ha,ha!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 08:51

???

Dzīvoklī ieguldītā nauda, nomainīti logi, durvis u.c., jūs man atmaksāsiet?

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 06:53

To???

Tieši to pašu iedomājos saņemot dzīvokli kurš nebija apdzīvojamo esmu ieguldījuši ļoti daudz līdzekļus un laiku tā remonta un sakārtošana man neviens to nekad ne atgriezīs ka es uzturu to dzīvokli labā kārtībā un esmu izremontejusi. Tgd man būs jāmaksā papildus tam ko esmu ieguldījuši lai sakārtotu pašvaldības dzīvokli. ????

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 08:14

Draudzīga pašvaldība???

Grobiņa ģimenēm draudzīgākā pašvaldība???Drīzāk NEDRAUDZĪGĀKĀ pašvaldība.Kauns jums,silto krēslu kungi nav?Nolaisto dzīvokli 100%remontēju par saviem līdzekļiem,logus,radiatorus,santehniku mainīju.Ne centu neatmaksāja.Tagad vēl kas papildus jāmaksā???Pašvaldība nāks tagad un kārtos dzīvokli, kuru paši esam pašvaldības vietā saveduši kārtībā?Jums algām,prēmijām nepietiek?Tad lai atmaksā manu ieguldīto naudu.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 08:46

Arnolds

Nopērc savu dzīvokli un remontē cik gribi. Gribi dzīvot svešā dzīvoklī, tad maksā!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 16:23

???

Kāda bezatlīdzības lietošana? Apsaimniekošanu un NĪN nodokli nemaksājam??

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 09:56

lapsa

Jūs taču izmantojat citam piederošu mantu, tātad viss kārtībā.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 18:47

Lapsai

Kas ir kārtībā? Ka par to “izmantošanu” nu jau taisās trīskārši iekasēt?

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.05 20:05

iirnieks

dzivoklos tarakani, indes, nevaram atlauties, tad vispar pilns ar tiem un smaka no viniem, pasvaldiba iedod dzivoklus dzerajiem, pipmaniem, duumi nak kordora, ventilacij nestrada, smird. Alkoholiki nemaksa iiri neko kaadu gadu, vel pamanas no citiem kaiminiem elektribu zagt. Apsaimniekotaji ieliek jaunas aardurvis bet klapeejaas ttaa, ka jaiizlauz laikam no engem bija, tagad salauztas, pilnigi aiztaisit nevar, bet vismaz labums ka skalji neklapeejas vairs. Shtrunta letaakas santehnikas remonts dzivokli tapat pasiem jamaksa, bet meistars viena vieta savienojum sataisa otraa no taas taisisanas saak atkal tecet.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.06 14:14

Temīda

Mēs taču jau maksājam apsaimniekošanas naudu un NĪN!!! Tagad izdomāts jau trešais maksājums! Malači Grobiņa visiem priekšā! Iemesls ir skaidrs: pie naudiņas pieraduši tie kas tajos daudzos krēsliņos sēž, iedzīvotāju skaits samazinās, citi nami pāriet uz savu apsaimniekošanu, ienākumi zūd! Tātad jaievieš jauns maksājums. Nu ko, 2021 gaidīsim vēl kādu izdomājumu! Nekad vairs nebalsošu par tiem, kas tagad domē!

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.06 21:46

zuze

nez kādēļ īrējot no īpašnieka, nevienam nenāk ne prātā aurēt ka prasa īres naudu+komunālos un bieži vien papildus drošības naudas iemaksu!!! sen bija jābūt īres maksai!! viss ir pareizi, par cita mantas lietošanu jāmaksā. un tai tanteii kas te vaimanā par līdzekļu ieguldīšanu- kas Jums neļauj izpirkt savu īres dzīvokli no pašvaldības,ko?

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.07 20:54

КАПЕЦ

нашли способ грабить и так уже грабит если я арендую должен я платить налог за не движимое имущество если такого у меня нет с исключением машина не движимое а дом в аренде от ветра движется.

pirms 8 mēnešiem, 2019.12.07 08:40

jana

NU GROBINAS IEDZIVOTAJI VELEJAT VEL TO PRIEDOLU KA VADITAJU DOME NE TO VIEN REDZESIET UN TA PUKENE TIKAI BERZE ROKAS KA DABUS KADU PREMIJU. MAITAS PUTNI VAIRAK NEKA:(

pirms 2 mēnešiem, 2020.06.14 15:59

Grobiņas novadā