Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazie svētki keramiķiem

Jaunie Liepājas rajona keramiķi tikās Grobiņā Skolēnu interešu centrā, lai
piedalītos gadskārtējā konkursā un smeltos jaunas radošas ieceres turpmākajam darbam.

Šogad Grobiņā ieradušies necerēti daudz dalībnieku – 39 skolēni, atzīst tikšanās rīkotāja un Grobiņas vidusskolas un Skolēnu interešu centra (SIC) keramikas pulciņa vadītāja Inese Rence.
“Tie mums, keramiķiem, ir kā mazie svētki. Tas nav tikai konkurss, bet arī kopā sanākšana, pieredzes apmaiņa un jaunu ideju gūšanas laiks,” stāsta I. Rence.

Veido traukus
Līdzīgas tikšanās ar Liepājas rajona padomes finansiālu atbalstu projektiem
izdevies sarīkot jau vairākkārt. Šogad konkursa dalībnieki veidoja “Variācijas par tēmu trauki”. Divu stundu laikā katram jaunajam keramiķim bija iespēja izpaust savu ideju, kāds varētu izskatīties trauks, pašam arī nosakot tā lietošanas iespējas.
“Rekurzeme” novēroja, ka pirmklasniece Monta no Kalvenes pamatskolas bija izveidojusi sveču trauciņu. Liene no Rucavas pamatskolas pagatavoja gan vāzi, gan konfekšu trauku ar daudzām detaļām. Rudes pamatskolas skolēni savus trauciņus – krūzes un šķīvīšus - bija uzticējuši “sargāt” rūķim un pavāram.
I. Rence priecājas, ka šogad pirmo reizi keramiķu pulku kuplina Purmsātu
speciālās internātpamatskolas bērni. Bez jau nosauktajām skolām konkursā savu māku rādīja vēl arī Vaiņodes internātpamatskolas, Dzērves pamatskolas, Grobiņas vidusskolas, Tadaiķu kultūras nama un SIC keramikas pulciņu dalībnieki.

Arī skolotāji radoši strādā
Gaidot darbu vērtējumu, bērni iesaistījās radošajā darbnīcā un apgleznoja traukus. Kamēr bērni veidoja keramikas darbus, skolotājas “veldzēja dvēseli”, apgleznojot zīda dekorus. Vaiņodes internātpamatskolas skolotāja Matilde Kroņkalna uz zīda bija ļāvusi “uzziedēt” magonēm – puķēm, kas viņu kā mākslinieci vienmēr saistījušas jo īpaši. “Katru gadu mēs, skolotāji, kamēr bērni strādā, arī veidojam kādu darbu. Pagājušajā gadā apgleznojām traukus, šogad – zīdu,” pastāsta vaiņodniece. Viņa atzīst, ka šādi pasākumi gan bērnus, gan skolotājus iedvesmo radošām idejām un dod stimulu darboties ar jaunu sparu.
Pasākuma noslēgumā pedagogu žūrija izteica vērtējumu par skolēnu
veidotajiem darbiem un pasniedza balvas.

Konkursa rezultāti
1. - 3. klašu grupā:
1. vieta – Aiga Bernāte – Tadaiķu kultūras nams - skolotāja Z.Eltermane
2 .vieta – Gerda Bruža – Liepājas raj. SIC - skolotāja I.Rence
3. vieta – Lāsma Jankovska – Grobiņas vidusskola – skolotāja I.Rence

4. - 6. klašu grupā:
1. vieta – Ināra Jankauska – Vaiņodes internātpamatskola – skolotāja M. Kroņkalna
2. vieta – Eva Malkcirte – Kalvenes pamatskola – skolotāja A. Mētra
3. vieta – Ilze Hermane - Liepājas raj. SIC - skolotāja I. Rence

7.- 9.klašu grupā:
1. vieta - Sintija Petrauska – Kalvenes pamatskola – skolotāja A. Mētra
2. vieta – Jānis Varga – Vaiņodes internātpamatskola – skolotāja M. Kroņkalne
3. vieta – Andis Šukste - Purmsātu speciālā internātpamatskola - skolotāja M. Prenclava

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā