Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maksātnespējīgās "Grobiņas" mantu plāno pārdot izsolē

Maksātnespējīgās kažokzvēru audzētavas "Grobiņa" kustamo un nekustamo mantu plānots pārdot izsolē, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas maksātnespējas procesa administrators Alvis Marga.

Pēc pašreizējām aplēsēm, "Grobiņas" nekustamā īpašuma kopā ar kustamo mantu kopējā vērtība nedaudz pārsniedzot divus miljonus eiro. Nekustamais īpašums ar kustamo mantu, izņemot kažokzvēru ādas, ir novērtēts atsevišķi, un varētu būt viena pozīcija izsolē.

Marga informēja, ka "Grobiņas" maksātnespējas pasludināšanas laikā kompānijai piederēja vairāk nekā 160 000 ūdeļu, bet šobrīd tās ir likvidētas, jo to barošana dienā izmaksāja 10 000 eiro. Patlaban no daļas iegūtas apstrādātas kažokādas, bet atlikušajai daļai notiek pirmapstrāde. Pēc provizoriskiem datiem, no visiem kažokzvēriem varētu būt iegūti vismaz 110 000 kažokādu. Ādas tiks pārdotas atsevišķi, bet par konkrētu to turpmāko pārdošanas kārtību vēl nav pieņemts lēmums.

Viņš skaidroja, ka viens no "Grobiņas" nodrošinātajiem kreditoriem -  Kanādas izsoļu nams NAFA - ir iebildis pret kažokzvēru pārdošanu starptautiskā izsolē un vēlas tos pārdot vienkāršā izsolē civilprocesā noteiktajā kārtībā. Kreditora arguments, kādēļ ādas jāpārdod vietējā tirgū, ir starptautiskā izsoļu nama noteikumi, kas paredz par saņemtajām ādām norēķināties avansā ar nosacījumu, ka pēc to stāvokļa pārbaudes izsoļu namā uz vietas avansu var arī pieprasīt atskaitīt atpakaļ, ja ādu stāvoklis nav atbilstošs.

Marga teica, ka viņa skatījumā saimnieciski gudrāk un par saprātīgāku cenu kažokādas varētu pārdot starptautiskā izsolē, kam piekrīt arī Latvijas Zvēraudzētāju asociācijā. "Iebilstot pret starptautisko izsoli, kreditors sabotē maksātnespējas procesu. Tā kreditors pats iegūst mazākus līdzekļus, nekā varētu iegūt, pārdodot ādas starptautiskā izsolē," sacīja Marga, pieļaujot, ka kreditora mērķis varētu būt pašam iegādāties ādas Latvijā, lai tās tālāk realizētu starptautiskajā izsolē.

Marga lēmumu par to, kādā veidā pārdos kažokādas, pieņemšot pēc iepazīšanās ar otra "Grobiņas" nodrošinātā kreditora - bankas "Citadele" - skatījumu šajā jautājumā, kas to solīja darīt zināmu līdz nākamajai kreditoru sapulcei, kas plānota trešdien, 22.janvārī. Ja arī otrs kreditors atzīs, ka ādas jāpārdod Latvijā, administrators tā arī rīkosies.

Viņš informēja, ka 8.janvārī jau tika sasaukta uzņēmumu kreditoru sapulce, kurā "Grobiņa" nodrošinātais kreditors, Kanādas izsoļu nams NAFA, rosināja atcelt Margu no uzņēmuma maksātnespējas administratora amata, taču pārējie nodrošinātie un nenodrošinātie kreditori sapulcē nobalsoja pret šo priekšlikumu. Sapulcē 22.janvārī turpināsies iepriekš 8.janvārī aizsāktā sapulce, bet tiks skatīts cits jautājums - pieņemts zināšanai vai apstiprināts administratora darbības pārskats.

Jau vēstīts, ka 2016.gadā 29.jūnijā Liepājas tiesa apstiprināja "Grobiņas" tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna realizācijas termiņš bija noteikts divi gadi, taču vēlāk tiesiskās aizsardzības procesa termiņš tika pagarināts līdz 2020.gada 30.jūnijam.

Taču, ņemot vērā ieilgušo krīzi kažokādu realizācijas tirgos, "Grobiņas" 2017.gada 23.novembrī tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumos prognozētās pārdošanas cenas netika sasniegtas, tādējādi "Grobiņa" 2019.gada 17.septembrī izstrādāja grozījumus tiesiskās aizsardzības procesa plānā, bet, tā kā netika saņemta nepieciešamā piekrišana, šie grozījumi nebija realizējami.

Reaģējot uz attiecīgo situāciju, "Grobiņas" valde iesniedza tiesā kompānijas maksātnespējas procesa pieteikumu, vienlaikus lūdzot tiesu izbeigt tiesiskās aizsardzības procesu, jo "Grobiņa" nespēja nokārtot spēkā esošajā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktās saistības.

2019.gada pirmajā pusgadā "Grobiņa" strādāja ar 2,544 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 71% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 63,8% un bija 843 085 eiro.

"Grobiņa" audzē ūdeles kažokādu ieguvei. Pēc biržas jaunākajiem datiem, 2018.gada aprīļa beigās Robertam Gžegožam Meleņčukam (Robert Grzegorz Mielenczuk) piederēja 41,27% "Grobiņas" akciju, Gundaram Jaunsleinim - 25,75%, bet Argitai Jaunsleinei - 23,98% akciju.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā