Mācās jaunie līderi

“Sākumā domājām – būs garlaicīgas lekcijas. Bet viss izrādījās tik interesanti, bija tik daudz praktiski jādarbojas!” pēc iesaistīšanās jauno līderu apmācības programmā “Dreams+Teams” teic Grobiņas ģimnāzijas audzēkņi.

Vērtē ar plusa zīmi
20 Grobiņas ģimnāzistu nenožēlojot nemaz, ka iesaistījušies jauno līderu apmācību programmā, kas Latvijā tiek īstenota ar Britu padomes atbalstu. Visi kļuvuši daudz draudzīgāki, apguvuši organizatora prasmes, tagad mācēs palūgt atbalstu kādam cilvēkam vai organizācijai, ja radīsies tāda vajadzība, uzskaita Grobiņas ģimnāzijas vecāko klašu audzēkņi. Viņi pārliecinājušies – katrs var atklāt sevī līdera dotības, tikai jāatrod piemērota joma, kurā izpausties. Un cilvēku atsaucība neesot zudusi arī grūtos laikos – sponsorus atrast nav bijis tik sarežģīti, kā sākumā domāts.

Jurģis Karulis priecājas, ka jaunapgūtajām prasmēm būs gluži praktisks pielietojums – nu labi varēšot organizēt savu dzimšanas dienas ballīti. Savukārt Evija Gorbunova gandarīta, ka skolēni savā starpā kļuvuši daudz draudzīgāki. “Tā mēs it kā viens otru zinājām, bet, darbojoties kopā, ļoti sadraudzējāmies.” Daži jaunieši apsver iespēju, ka līderu apmācības programmā uzzinātais noderēs vēlāk arī studiju laikā – vienalga, vai augstāko izglītību izvēlēsies iegūt Latvijā vai citā zemē. Varbūt tikai mazliet pietrūcis laika, lai noslēguma pasākumu organizētu “visaugstākajā līmenī”, visu pārējo var vērtēt ar plusa zīmi, secina grobiņnieki.

Rāda saliedētību un godīgumu
Lai parādītu, ko apguvuši jauno līderu apmācībās, Grobiņas novada pamatskolas vecuma skolēniem jaunieši sarīkoja “Olimpiskās spēles”. Uz tām ieradās pārstāvji no Bārtas, Gaviezes un Kapsēdes pamatskolas, piedalījās arī paši grobiņnieki.

Bildes no "Olimpiskajām spēlēm" var skatīt šeit .

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 23. oktobra numurā.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā