Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Liepājas rajona partnerību” vadīs jauna padome

Biedrības “Liepājas rajona partnerība” kopsapulce ievēlējusi jaunu padomi. Nākamajā gadā iedzīvotāji atkal varēs iesniegt projektus lauku dzīves vides uzlabošanai.

Lauku attīstības plāna pasākuma “LEADER+” vietējās rīcības grupa “Liepājas rajona partnerība” izveidojās 2006. gada septembrī. Tajā ievēlēja 12 delegātus, kuri izstrādāja attīstības stratēģiju divās programmās – lauku dzīves kvalitātes un zivsaimniecības nozares attīstībai. Balstoties uz stratēģiju, biedrības un arī individuālie uzņēmēji ar saviem projektiem var pretendēt uz Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda un Eiropas Zivsaimniecības fonda finansējumu.  

“Liepājas rajona partnerības” kopsapulce ievēlēja jaunu padomi. Tās priekšsēdētāja ir Nīcas novada pašvaldības pārstāve Anda Veidele. Padomes locekļi pārstāv dažādas iedzīvotāju grupas un nozares: Maija Lankupa – lauku sieviešu intereses, Ligita Laipeniece un Vilis Brūveris – jauniešus, Artis Čanders –uzņēmējus, Uldis Kristapsons – pašvaldības, Ints Mednis, Inese Freiberga, Santa Brāle un Anna Viņķele – nevalstiskās organizācijas, bet Jānis Kokainis un Gints Ročāns – zivsaimniecību.  

Rīcības grupas koordinatore Inita Ate stāsta, ka iepriekšējās padomes lielākie darbi bija stratēģijas izstrāde, dalība starptautiskos semināros, kursi potenciālajiem projektu iesniedzējiem. Lauku programmā izsludinātas jau divas kārtas. Pirmās kārtas 13 projekti pašreiz tiek īstenoti, vairāki ir jau pabeigti. Otrajā kārtā iesniegti 49 projektu pieteikumi. Aktīvākās biedrības projektu rakstībā ir Grobiņas pilsētā, Kalētu, Virgas pagastā un Kazdangas pagastā. No pašvaldībām aktīvākā bijusi Pāvilostas novada dome.

Rudenī atsāksies mācības, kurās biedrību pārstāvji vēlas apgūt lietvedību, grāmatvedību. “Plānojam biedrību un nodibinājumu pārstāvjus aizvest pieredzes apmaiņas braucienā, lai apskatās jau realizētos LEADER projektus,” stāsta I. Ate. Nākamo projektu pieteikumu kārtu izsludinās 2011. gada sākumā.  

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā