Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iepzīstinās ar selekcionāra Jura Egles tulpju šķirni, kura nosaukta Marisa Jansona vārdā

Grobiņnieks, tulpju audzētājs un selekcionārs Juris Egle ir izveidojis jaunu tulpju šķirni, kas nosaukta izcilā latviešu diriģenta Marisa Jansona vārdā.

Svinīgais brīdis par godu šim notikumam un iepazīstināšana ar jauno šķirni notiks svētdien, 14.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Nīderlandē un Nīderlandes vēstniecību Latvijā, informē Grobiņas novada dome. Šis datums izvēlēts tādēļ, ka tā ir Latvijā un Nīderlandē slavenā Marisa Jansona 75. dzimšanas diena.

''2012. gadā ''Tulpju dārzs'', kur varēja iegādāties tulpju ziedus un pieteikt ekskursijas ziedu apskatei, beidza pastāvēt. Tagad man palikusi selekcijai nepieciešamā kolekcija nelielā dārzā, kur ekskursantus neielaižu. Tulpju ziedus vairs netirgoju. 2017. gads ir pēdējais, kad vēl tirgoju tulpju šķirņu sīpolus. Turpmāk audzēšu vairs tikai tulpju sugas un dažus jaunos hibrīdus. Sīkās sīpolpuķes vēl būs. Kolekcijā man ir tulpes, krokusi, sīpolīrisi, hiacintes, fritilārijas, dekoratīvie sīpoli, zilsniedzītes, muskares, pavasara vēlziedes, cīrulīši, sniedzītes, eritronijas, baltstarītes, anemones, zaķskābenes, erantes, sniegpulkstenītes, eremūri, narcises, puškīnijas, dažas citas sīpolpuķes un vizbulītes,'' savā blogā raksta Juris Egle.

Ziedu mīļotājiem interesanti fakti varētu atklāties J. Egles sarakstītajā blogā, ko var apskatīt šeit.


Pievieno komentāru

Grobiņas novadā