Latvijas Mazā Gaisms pils arī Grobiņā 2

Bibliotēku loma un funkcijas pēdējos gados ir mainījušās. Tas licis mainīties arī bibliotēku ēkām, to arhitektūrai un dizainam. Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas publiskās bibliotēkas. Tas liecina par lielu pašvaldību apņēmību un izpratni par bibliotēku nozīmi vietējai sabiedrībai. Mūsdienīga bibliotēka nav vairs tikai grāmatu glabātuve, tā kļuvusi arī par sava novada, pilsētas, pagasta kultūras un sabiedriskās dzīves centru, brīvā laika pavadīšanas vietu. Bibliotēkās sastopas cilvēks un zināšanas. Katrai vietai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis liels notikums.

Latvijā bez Lielās Gaismas pils – Nacionālās bibliotēkas – darbojas arī desmitiem mazu Gaismas piļu. Tās ir izsijātas visā Latvijas teritorijā un atrodas daudzos mūsu novados, pilsētās un pagastos.

Arī Grobiņas pilsētas bibliotēka ir atzīta par vienu no mazajām Latvijas Gaismas pilīm. Sirsnīgā apmeklētāju uzņemšana, vienmēr smaidīgās un atsaucīgās bibliotekāres, elegantais bibliotēkas dizains, praktiskais iekārtojums, funkcionālais bērnu stūrītis un daudzi citi elementi ir palīdzējuši iegūt atzinību un nozīmīgo titulu.

www.grobinasnovads.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Arturs

Grobiņas bibliotēka ir vieta,kuru es apmeklēju ar prieku-ļoti laipnas un atsaucīgas ir bibliotekāres.Mazliet kritikas-varētu būt vairāk jaunas grāmatas arī krievu valodā.Pazudis no pasūtījumu klāsta ir žurnāls "KABINETS".

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 20:35

apmeklētāja

Grobiņas pilsētas bibliotēka ir atzīta par vienu no mazajām Latvijas Gaismas pilīm.Bet jaunākā ziņa ir tā, ka Grobiņas Novada dome, plāno to iznīcināt, pārceļot uz korpusu, kurš savieno abas skolas. Atkal plāno sabojāt ko labu. Beidzot mums ir skaista bibliotēka un atkal viss ir jāizposta. Brīnos kā tur skolā viss varēs satilpt?Namiķu ielas skola,Gaviezes un Bārtas skola un biblitēka un tās apmeklētāji.

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 23:24

Grobiņas novadā