Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu ar grobiņnieces Elizabetes Kanderes zīmējumu

Latvijas Banka izlaidusi sudraba kolekcijas monētu ''Mana Latvija'', kura veltīta Latvijas valsts 100 gadu jubilejai un kuras reverss tapis pēc Grobiņas novadā dzīvojošās 11 gadus vecās Elizabetes Kanderes zīmējuma.

Kolekcijas monētas ''Mana Latvija'' mākslinieki ir Sandra Krastiņa (grafiskais dizains) un Jānis Strupulis (plastiskais veidojums). Monēta izgatavota kaltuvē ''Koninklijke Nederlandse Munt'', Nīderlandē.

Monētas aversā attēlots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, bet reversā – smaidošas saules attēls ar uzrakstu ''SAULES MŪŽU LATVIJAI''.

Konkursam tika iesniegts vairāk nekā 10 000 priekšlikumu. Ar godalgām tika apbalvoti 19 jauno autoru darbi, bet par uzvarētāju nosaukta meitene no Grobiņas novada – Elizabete Kandere. Tieši viņas ideja pārtapa monētas kalumā, jo saules zīmējums pārliecināja ar pāri monētas malām plūstošu optimismu un dzīvesprieku.

Kolekcijas monēta ''Mana Latvija'' ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā, tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas.

Monētas maksimālā tirāža ir 4000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs un vietnē e-monetas.lv – 47 eiro, bet tās nominālvērtība ir 5 eiro.

Pievieno komentāru

Grobiņā