Kapsēdē veido vienotu apkures sistēmu; kurināšanai ar malku augstas izmaksas

Pie Kapsēdes skolas katlumājas jau izrakta trase, kas to savienos ar ciema centru, paredzēta divu katlumāju un visu apsildāmo objektu saslēgšana vienā sistēmā. Perspektīvā apkurei varētu tikt izmantots atjaunojamais energoresurss – šķelda, raksta “Kursas Laiks”.

Darbus veic SIA “Grobiņas SPMK”, to pabeigšanas termiņš ir 2016. gada februāris. Jaunā sistēma pilnībā sāks darboties nākamajā apkures sezonā.

Pašlaik siltumu Kapsēdes ciemā nodrošina divi avoti – centra un skolas katlumāja. Centra katlumājā ir uzstādīti divi gāzes katli un koģenerācijas iekārta, kas nodrošina ar siltumenerģiju pirmsskolas izglītības iestādi “Čiekuriņš” un septiņas daudzdzīvokļu mājas.

Kapsēdes pamatskolas katlumājā siltumu ražo malkas katls un izmaksas ir ļoti augstas, norāda SIA “Grobiņas novada namsaimnieks” valdes loceklis Raivis Ļaudams.

“Šobrīd siltumenerģijas ražošanas process ir neefektīvs, jo esošais malkas katls ir ar zemu lietderības koeficientu, kā arī būtiska ietekme ir augstajām personāla izmaksām uz nelielo saražotās siltumenerģijas daudzumu – šajā katlumājā strādā četri kurinātāji.” Tas varētu novest pie tarifa pārskatīšanas, pašreizējais tarifs ražošanas izmaksas nenosedz.

“Grobiņas novada namsaimnieks” iecerējis rast alternatīvu, t.i., malku un importa gāzi aizstāt ar vietējo resursu – šķeldu. Realizējot divus projektus, paredzēts izbūvēt saistvadu starp abām katlumājām un pievienot atzaru uz Medzes kultūras namu, izveidojot 1,11 kilometru garu siltumtrasi.

Pievieno komentāru

Grobiņā