Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Kāds mums no tās būs labums?" grobiņnieki netiek skaidrībā par bīstamo atkritumu rūpnīcas ieceri 2

Ap simts grobiņnieku un interesentu no Liepājas un citurienes pagājušajā piektdienā sanāca Grobiņas novada atkritumu poligona “Ķīvītes” zālē, kur notika SIA “Catals” iecerētās rūpnīcas ietekmes uz vidi sākotnējā sabiedriskā apspriešana. SIA “Catals” plāno poligona teritorijā 0,77 hektāru platībā būvēt rūpnīcu, kurā tiks veikta izlietoto vanādija katalizatoru apstrāde, lai pēc tam tos izmantotu vanādija un dzelzs sakausējumu ražošanai.

SIA “Liepājas RAS”, kas saimnieko “Ķīvītēs”, valdes loceklis Normunds Niedols norādīja, ka šo uzņēmumu redz kā vienu no potenciālajiem poligona brīvās teritorijas apsaimniekotājiem.

SIA “Catals” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Berķis-Bergs klāstīja, ka poligona teritorija izvēlēta esošās infrastruktūras dēļ, rūpnīcas krāsnis tikšot kurinātas ar šeit pienākošo gāzi.

Klātesošo jautājumu un viedokļu spektrs bija plašs – no “Kurš šajā projektā ir patiesā labuma guvējs?” līdz “Kas atbildēs, ja apkaimē palielināsies saslimšana ar onkoloģiskām slimībām?” Izskanēja aizdomas, ka bijušie LM darbinieki te nestrādās – esot pensionējušies vai jau zaudējuši kvalifikāciju. Vai netikšot aicināti viesstrādnieki?

“Vai tagad šis poligons būs kā magnēts visu veidu atkritumu pārstrādēm tikai tāpēc, lai no uzņēmumiem iegūtu nomas maksu?” jautāja liepājniece Iveta Golta. Iepazīstoties ar informāciju SIA “Catals” mājaslapā, viņa secinājusi, ka tam pašlaik nav ne jausmas, kādi blakusprodukti radīsies apstrādes procesā, ne kā šīs vielas ietekmēs cilvēku veselību un vidi. “Manuprāt, šim uzņēmumam nav pieredzes šāda veida atkritumu pārstrādē.”

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 11. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tramplīns

Solija 14 darbavietas no tā topošā kvēpu mākoņa - lai brauc kautvai uz ....... aunu bars.

pirms 12 mēnešiem, 2019.07.15 21:40

Kakao

Paskataties pie meža stūrī , bijušās kombikormenes teritorijā kā tie divi lielie skursteņi katru dienu laiž uz slimnīcu un apkārtējām mājām pie slimnīcas skaistu dūmu migliņu Rāmā laikā līdz pašai zemei !!! Kas tas ir ?

pirms 12 mēnešiem, 2019.07.20 16:43

Grobiņas novadā