Jaunie folkloristi sanāks Grobiņā

Piektdien pulksten 14 Grobiņā, Skolēnu interešu centrā, uz skati pulcēsies jaunie folkloristi no bijušā Liepājas rajona teritorijas novadiem, informē metodiķe Mārīte Bruža.


Skates programma sadalīta trijās daļās, jo uzstāsies dziedātāji, dejotāji un instrumentālisti. Pirmo reizi folkloristu pulkā ienākusi Aizputes vidusskolas kapela, ko izveidojusi skolotāja Vija Līce. Viņi startēs konkursa programmā “Klaberjakte”.

Dejotāji no Krotes un Nīgrandes ar piecām dejām rādīs māku konkursā “Vedam danci”. Dziedātāju konkursā “Dziedam dziesmu, kāda bija” konkurence būs vislielākā – šajā konkursā dalību pieteikušas 20 vienības – gan solisti, gan kopas, stāsta M. Bruža. “Ceram, ka izdosies bagāta un krāšņa koncertprogramma.”

Tieši Liepājas puses novados jauno folkloristu kustība ir visaktīvākā, tāpēc pēc skates Grobiņā varēs noteikt, kuri kurzemnieku pārstāvji dosies uz Rīgu, stāsta M. Bruža. Tur tiks izvēlēti labākie, lai piedalītos

X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākumos.
Skates žūrijā Grobiņā strādās Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Zenta Bērtiņa, X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku astoņu novadu koordinatore Aija Niedola un arī M. Bruža.

Pievieno komentāru

Grobiņā