INFOGRAFIKA: Covid-19 saslimušie nāk klāt Grobiņas un Nīcas novadā, kā arī Liepājā

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 119 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 47% ir reģistrēti Rīgā, bet citās pašvaldībās atklāts salīdzinoši mazs inficēto skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 56 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2300 cilvēks.

Daugavpilī atklāti astoņi jauni gadījumi, kopējam saslimušo skaitam pēdējās divās nedēļās sasniedzot 332 pilsētas iedzīvotāju.

Valmierā atklāti deviņi jauni gadījumi, bet Jūrmalā seši.

Liepājā, Limbažu un Mārupes novados katrā atklāti pa trīs jauniem gadījumiem. Pārējos novados jauno gadījumu skaits ir zemāks par trijām personām.

Grobiņas novadā nāca klāt divi jauni saslimušie, bet kopumā pēdējo divu nedēļu laikā ir saslimuši 28 iedzīvotāji. Nīcas novadā nāca klāt vēl divi saslimušie, bet kopumā pēdējo divu nedēļu laikā saslimuši jau 11 iedzīvotāji. Aizputes novadā pēdējo divu nedēļu laikā ir saslimuši 13 iedzīvotāji, Priekules novadā - deviņi, Rucavas, Vaiņodes un Pāvilostas novadā - viens līdz pieci gadījumi. Vienīgā vieta Latvijā, kur nav saslimušie, ir Durbes novads.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2300, Daugavpilī - 332, Jelgavā - 294, Liepājā - 221, Jūrmalā - 209, Gulbenes novadā - 171, Rēzeknē - 155, Ogres novadā - 140, Ludzas novadā - 117, Salaspils novadā - 101. Pārējos novados pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits nepārsniedz 100.

Durbes novads ir vienīgie, kurā pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrētu Covid-19 sasirgušo, bet 30 novados slimo skaits ir no viena līdz pieciem.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 348 gadījumi.

31 pašvaldībā šis rādītājs ir augstāks, tostarp 13 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais rādītājs ir Rūjienas, Viļakas, Ludzas, Gulbenes, Zilupes, Balvu, Aglonas, Ķeguma, Varakļānu, Aknīstes un Cesvaines novados, kā arī Rēzeknē un Jelgavā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā