Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējamā jaunveidojamā Lejaskurzermes novada pašvaldību vadītāji Grobiņā diskutēs par novada centra izvēli

Šodien iespējamā jaunveidojamā Lejaskurzermes novada pašvaldību vadītāji Grobiņā diskutēs par novada centra izvēli, aģentūru LETA informēja Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Viņa stāstīja, ka pēc tam, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piekritis Liepāju un tuvējos astoņus novadus atdalīt kā atsevišķas administratīvi teritoriālas vienības, notikušas divas visu astoņu novadu domju priekšsēdētāju tikšanās. Abas reizes tas noticis Grobiņas novada domē.

"Tikšanās laikā soli pa solim novadu mēri risina jautājumus, lai spētu vienoties par to, kur atradīsies jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvais un attīstības centrs. Ja par attīstības centru domstarpību nav, ka tam jābūt Grobiņā, tad ne tik viennozīmīgi ir pašvaldību vadītāju viedokļi par to, kur vajadzētu atrasties jaunā novada administratīvajam centram," teica Pastore.

Pieci - Grobiņas, Durbes, Pāvilostas, Priekules un Vaiņodes - novada domju priekšsēdētāji atbalsta, ka tam arī jābūt Grobiņā, taču Aizputes, Nīcas un Rucavas novadu domes priekšsēdētājiem ir cits viedoklis.

Publiskajā apspriešanā vairums aptaujāto novada iedzīvotāju atbalstīja Nīcas novada saglabāšanu, un pieļāva iespējamu apvienošanos ar Rucavas novadu.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā