Grobiņas un Liepājas meitenes iegūst "Stāstnieku ķēniņa" titulu 1

Šogad stāstnieku konkursā "Teci, teci, valodiņa 2020" uzvarējuši un "Stāstnieku ķēniņa" titulu ieguvuši četri dalībnieki, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas Latviešu biedrībā.

Konkursā uzvarēja Ance Dārta Pinstere no Grobiņas novada Skolēnu interešu centra folkloras kopas "Dzērvīte", Katrīna Kūlaine un Dārta Vucena no Liepājas Bērnu un jauniešu centra folkloras kopas "Ķocis" un Olivers Matvejevs no Ventspils Centra sākumskolas.

Biedrībā informēja, ka par "Stāstnieku ķēniņu" varēja kļūt tādi stāstnieku konkursa dalībnieki, kuri trīs reizes pēc kārtās "Teci, teci, valodiņa" finālā ieguvuši "Dižā stāstnieka" nosaukumu.

Tāpat visi četri tika apbalvoti kā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmas "Rotā saule, rotā bite" laureātu konkursa dalībnieki.

Pēc biedrībā sniegtās informācijas, konkursa mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji - Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Agita Lapsa, Aelita Ramane, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

BJC struktūrvienības "Vaduguns"vadītāja

Sveiciens mūsu superīgai skolotājai! Sveicam! Lepojamies, Solveiga, ar Tevi un Taviem jaukajiem audzēkņiem!

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.15 12:58

Grobiņas novadā