Grobiņas un Jūrkalnes viltus gājējus joprojām vērtē pretrunīgi 4

Jau vairākkārt apspriestie ceļa biedēkļi jeb atstarojošie cilvēki pie autoceļa A9, kas vijas cauri Grobiņai, joprojām atrodas savās vietās. Atstarojošās figūras tur tika uzstādītas 2016. gada rudenī, un, par spīti dažādu instanču iebildumiem, pašvaldība tās nav noņēmusi.

A9 autoceļš stiepjas cauri Grobiņai, un pa to automašīnas drīkst pārvietoties vien ar ātrumu 50 kilometri stundā. Bieži kāds nepacietīgāks autovadītājs steidz garām auto rindām un cenšas posmu izbraukt ātrāk. Tieši tāpēc Grobiņas pašvaldība lēma par spīdīgo biedēkļu uzstādīšanu.

Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka ceļu grasās šķērsot kāds gājējs, kuram mugurā atstarojošā veste, tomēr, piebraucot tuvāk, izrādās, ka tas ir māneklis – gaismu atstarojošs vikings.

Jau pērn martā “Kursas Laiks” rakstīja par šiem objektiem, norādot, ka “Latvijas valsts ceļi” (LVC) un Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) nav mierā ar izdarīto un neatbalsta šādu pašdarbību, to uzstādīšana nebija arī saskaņota.

Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna laikrakstam skaidro, ka nesaprašanās ar ceļu pārvaldītājiem ir nokārtotas.

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste joprojām uzskata, ka šādu objektu uzstādīšana ceļa malā ir bīstama.

“Autovadītājam pirmo reizi ieraugot šo figūru, tas varbūt dod labumu, jo viņš sabremzē, bet ikdienā tas rada bīstamību. Autovadītājs pierod pie cilvēka tēliem ceļa malās un tos sāk ignorēt. Tāpat tie aizsedz skatu un šoferiem ceļš ir grūtāk pārredzams,” norāda A. Jekste. 

Līdzīgs piemērs, ar viltus cilvēku, ir arī Jūrkalnē, netālu no Ventspils. 

Plašāk lasiet 1. februāra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

autobraucējs

Negribu piekrist A. Jekste. teiktajam
braucot "Jūrkalnē "cauri vienmēr piebremzēju
kaut zinu ka viņš tur ir viltus vīriņš

pirms 2 gadiem, 2018.02.02 10:26

johans

Kā viņi traucē redzamību?Varbūt tikai pārvietojamiem fotoradariem.

pirms 2 gadiem, 2018.03.03 01:35

Braucēja

Tāds bērnudārzs ! Autoceļam ir jābūt noformētam atbilstoši CSN !

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 00:10

Grobiņas novadā