Grobiņas sākumskolas sienās atrod vēstures liecības 3

Grobiņas sākumskolā jau no pagājušā gada rudens noris remontdarbi. Iesākumā strādnieki nodarbojās ar ēkas siltināšanu no ārpuses, bet tagad, gaisa temperatūras termometra stabiņam noslīdot arvien zemāk, darbi sākušies skolas iekštelpās.

Grobiņas novada domes profilā, sociālajā tīklā Facebook.com, parādījusies informācija, ka būvnieki uzgājuši kādu ļoti interesantu atradumu. ''Šobrīd būvnieki darbojas telpās, kur atrodas zēnu darbmācības kabinets un meiteņu mājturības kabinets. Nojaucot sienu starp šiem kabinetiem, tika atrasta šāda zīmīte, kas vēsta: ''Šī siena pienaglota 1942. gada 10. augustā. Kad vācieši bija pie mums.'','' raksta Grobiņas dome.

Interesantā zīmīte nav vienīgais atradums. Turpinot graušanas darbus, uziets arī kāds interesants un krāsains sienas gleznojuma fragments.

Grobiņas dome sola sekot līdzi būvdarbu norisei un dokumentēt katru interesanto atradumu, lai saglabātu vēstures liecības arī nākamajām paaudzēm. Savukārt, iedzīvotāji norāda, ka labprāt redzētu fotoreportāžu, kur salīdzināt ''pirms'' un ''pēc'' telpu izskatu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

neo

Nebūtiskām lietām un atradumiem Grobiņas dome pievērš sabiedrības uzmanību, bet būtiskas vēstures vērtības sabojā un iznīcina. Par ko gan tas liecina?

pirms 3 gadiem, 2018.01.19 19:47

Grobiņas novadā