Grobiņas novadā svētku noskaņu rada sniegavīri

Grobiņas novada pagastu un lielāko centru svētku noformējums šogad ir vienots – visur sasēduši sniegavīri.

Ideja par vienotu noformējumu nāca, saliekot galvas kopā novada kultūras darbiniecēm, pastāsta kultūras centra “Robežnieki” vadītāja Elga Jonase.

26 sniegavīru darināšana uzticēta radošā kluba “Efeja” dalībniecēm, un darbs nav bijis tik viegls, kā sākumā šķitis. “Ideja likās elementāra, bet tās realizācija nenāca viegli,” atklāj kluba vadītāja Biruta Ignatova.

Darbs sākts jau 1. novembrī, tā gaitā apspriesti dažādi varianti, piemēram, degunu veidošanai. Sniegavīru tapšanā izlietoti divi siena ruļļi un baltais sintepons, kas rada sniega iespaidu. “Izpirkām, cik vien šī materiāla Liepājā bija,” stāsta B. Ignatova.

Baltie tēli ar metāla armatūru piestiprināti koka “sēdekļiem”, tas ļauj tos brīvāk pārvietot, un tie nenosmērējas.

Lai figūras nogādātu iecerētajā vietā, iesaistīti novada vīrieši un tehnika. Varenākajam sniegavīram vieta ierādīta kultūras centra “Robežnieki” zālē, kur sestdien būs deju kolektīvu sadancošanās un balle.

“Sniegavīri no Grobiņas atnākuši!” šāda reakcija novērota pie Medzes pagasta pārvaldes. Bibliotekāre Aina Zonenberga stāsta, ka uz trim baltajiem vīriem atklātāk reaģē bērni, un tīkot arī pašai: “Tie ir smuki un mīļi.”

“Ja cilvēkiem patīk, tad ir gandarījums,” neslēpj B. Ignatova.
Pēc svētkiem būs jādomā, kur visus skaistuļus novietot, lai tos saglabātu un varētu izmantot arī citkārt, spriež E. Jonase.  

Sniegavīru tēma būs ievīta arī Grobiņas lielās egles noformējumā. Grobiņas zēni mājturības skolotāja Aivara Poriņa uzraudzībā tos izzāģējuši no finiera un nokrāsojuši, lai iekarinātu zaros.

Vienots ritms novadā būs arī egļu iedegšanai svētdien. Pulksten 12 tā notiks Robežniekos, pulksten 13 – Bārtā, 14 – Dubeņos, 15 – Medzē, 16 – Gaviezē, 17 – Grobiņā.

Grobiņā egles iedegšanā piedalīsies arī Meža skolas audzēkņi un rosinās klātesošos uz jautrām izdarībām.

Pievieno komentāru

Grobiņā