Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novada skolu reorganizācija. Vai visiem pedagogiem būs darbs? Ko darīs līdzšinējie direktori? 9

Jau septembrī Grobiņas novada skolēni mācības uzsāks Grobiņas novada Zentas Mauriņas vidusskolā, jo novadā lemts par vienotas vidusskolas izveidi. Ko par lēmumu un gaidāmajām pārmaiņām domā novada skolu direktori un kādu viņi turpmāk redz savu darba ikdienu?

Grobiņas novada domes Izglītības, kultūras un sociālo pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja, kā arī Izglītības iestāžu reorganizācijas komisijas priekšsēdētāja Ginta Kampare atzīst, ka uz konkrēto lēmumu – veikt izglītības iestāžu reorganizāciju – pamudinājusi Izglītības ministrija. Proti, tās lēmums, kas paredz, ka turpmāk nedrīkstēs pastāvēt pašvaldību ģimnāzijas, kāda līdz šim bija arī Grobiņas ģimnāzija. Bijis jāizvēlas – vai nu ģimnāziju pārveidot par vidusskolu, vai pretendēt uz valsts ģimnāzijas statusu. Taču bijis skaidrs, ka kļūt par valsts ģimnāziju nav izredžu nelielā skolēnu skaita dēļ vidusskolas klašu grupā.

Daļa novadnieku pauduši izbrīnu par to, ka skolas nosaukumā lasāms vārdu salikums – Grobiņas novads. Vai nav pāragri dot šādu nosaukumu, ja zināms, ka drīzumā gaidāmā novadu reforma var viest radikālas pārmaiņas? “Mēs likām ar domu tādu, ka novads mums būs,” atklāj G. Kampare.

Līdzšinējā Grobiņas ģimnāzijas un Grobiņas sākumskolas direktore Laila Urbāne, vērtējot novada domes pieņemto lēmumu, saka: “Ja kārtīgs “jumts” pāri, tad, man šķiet, lielāka drošības sajūta ir arī mazajiem.” Kā jaunās skolas direktorei L. Urbānei pārmaiņu process uzliek vislielāko atbildību, jo nu rūpe būs jātur par krietni lielāku skolēnu un darbinieku skaitu.

Bārtas pamatskolas direktora pienākumu izpildītājs Zigmunds Cinkus atklāj, ka pirms lēmuma pieņemšanas skolā rīkotas vairākas tikšanās gan ar vecākiem, gan pedagogiem, to laikā gūtas atbildes uz būtiskākajiem un nozīmīgajiem jautājumiem. Visvairāk, protams, interesējis jautājums – vai Bārtā kā līdz šim varēs mācīties bērni no 1. līdz 9. klasei? Z. Cinkus vēlreiz uzsver: skola paliek tādi pati. Tomēr nevarot noliegt, ka apdraudējumi turpmākai izglītošanās iespējai Bārtā pastāv.

Visasāk un sāpīgāk izglītības sistēmas reorganizācija novadā skars Gaviezes pamatskolu. No jaunā mācību gada skolas šeit vairs nebūs, un tās audzēkņiem būs jāizvēlas, kurā no izglītības programmas īstenošanas vietām turpmāk apgūt nepieciešamās zinības.

Plašāk par Grobiņas novada skolu reorganizāciju lasiet "Kursas Laika" 14. marta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 9

jāa

un tā pamazām vien , soli pa solītim mēs tās lauku skolas nolikvidēsim. Pēc diviem gadiem būs vēlēšanas , atceramies lauku ļaudis, kuri bija tie , kas šos lēmumus pieņēma. Neparakstamies atkal uz kārtējām smukajām runām, konfektēm,kliņģeriem, uzrunām un izjādēm ar ponijiem pagasta svētkos.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.14 15:01

to jāa

Nesapratu- tu runā par lauku skolu kā pa ēku vai celtni, vai par to,ka likvidē skolas bez skolēniem!! Nu kur ir un kādā valodā runā to novadu vecāku bērni un mazbērni , kuri varētu apmeklēt mazās novadu skolas, bet viņu nav... ,un mazās skolas tāpēc nepieciešams likvidēt!! Kāpēc un kam tiek šeit adresēti pārmetumi sabiedrībai,bet kur tad ir jūsu , jūsu kaimiņu bērni un mazbērni, kuri patiesībā kaut kur ir, bet savā ciema skoliņā viņu nav, tās ir tukšas !! Kā paši esat lēmuši tā arī ir un atbilde jūsu pašu mājās un kaimiņos savas skoliņas teritorijā !!!

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.14 16:15

Pārdomas

Nesaprotu, kāpēc ir saglabāta Bārtas pamatskola? Tajā skolā arī ir mazs skolēnu skaits.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.14 16:28

To pārdomām

Lielais mazo nesaprot nekad!Tev to arī nesaprast!

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.17 13:47

laikam

Tāpēc laikam,ka tuvu ir Kalētu skola,,,un ja aiztaisīs Bārtas skolu ciet,iespējams lielākā daļa bērni ies uz to skolu mācīties,nevis Grobiņu,un līdz ar to novadam būs jāmaksā citam novadam

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.14 21:15

asaak

ka tik maksāt nesanāk lētāk kā uzturēt pustukšu skolu!!!dzirdēju bērtiniekiekiem skaļas rīkles,ne velti saka,kas skalāk kliedz tam tiek

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.17 12:47

to asaak

Bārtenieki(nevis bērtenieki) paši zin kādas viņiem ir rīkles! Man te šķiet,,ka daži domā ,ka viņi labāk zin par pašiem bārteniekiem,kas viņiem labāk un kas sliktāk.Viss reiz kā bumerangs atgriežas atpakaļ pie metēja.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.17 13:59

Kāda mamma

Nevienam neiesaku laist savus bērnus uz Kalētu skolu. Tikai uz Grobiņu ja reiz Bārtā vairs nebūs.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.15 09:39

Grobiņas novadā