Grobiņas novadā skolēnus nodrošina ar pārtikas pakām un siltām pusdienām 1

Lai attālinātā mācību procesa laikā nodrošinātu brīvpusdienas visiem Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas 1.-4.klašu skolēniem un 5.-9.klašu audzēkņiem no daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, novada pašvaldība turpina izsniegt pārtikas pakas un, sākot ar 15.februāri, arī siltas pusdienas, aģentūru LETA informēja Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Pārtikas pakas skolēniem tiek izsniegtas reizi divās, trijās nedēļās, kurās tiek iekļauti daudzveidīgi pārtikas produkti - gaļas, miltu un piena produkti, augļi un dārzeņi, kā arī kāds gardums. Skolas ēdinātāji, komplektējot pārtikas pakas, piedomā pie produktu daudzveidības, lai katrā periodā nebūtu vieni un tie paši produkti un bērnu vecākiem būtu atbalsts ēdienu pagatavošanā.

Pastore atgādināja, ka pārtikas paku izmaksas tiek pielīdzinātas brīvpusdienām paredzētajai summai, tas ir, 1,60 eiro dienā 5.-9.klašu skolēniem un 1,42 eiro 1.-4.klašu skolēniem. Janvārī pārtikas pakas saņēma 113 skolēni, kuri mācās 5. -9.klasē, un 358 skolēni 1.-4.klašu grupā.

Pēc vecāku lūguma, sākot ar 15.februāri, pašvaldība skolēniem nodrošinās arī siltas pusdienas, kuras nogādās katram mājās. Līdz 12.februārim tiem 1.-4.klašu skolēnu vecākiem, kuri vēlas saviem bērniem ikdienā siltas pusdienas, bija jāpiesakās "e-klasē". Šis pakalpojums pienākas visiem Zentas Mauriņas Grobiņas novada skolēniem. Tie bērni, kuru vecāki nevēlējās savām atvasēm siltas pusdienas, turpinās saņemt pārtikas pakas, sacīja pašvaldības pārstāvis.

Siltām pusdienām varēja pieteikties arī daudzbērnu, kā arī trūcīgo ģimeņu bērni, kas dzīvo Grobiņas novadā un mācās Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas 5.-9.klasē.

Lai palīdzētu ar siltām pusdienām arī citiem skolēniem, kā arī vecākiem pašiem, kuriem darbs ir no mājām, vai citiem ģimenes locekļiem, ir iespēja pieteikties arī siltām pusdienām par maksu. To cena ir 1,60 eiro.

Siltās valsts apmaksātās brīvpusdienas vakar saņēma 158 skolēni un 31 skolēns saņēma pusdienas par maksu.

Silto pusdienu piegāde turpināsies līdz brīdim, līdz skolēni atkal varēs atgriezties skolā. Pusdienas gatavo SIA "Zālītes A" un individuālais komersants "Dambja individuālais uzņēmums "KTV"".

Pašvaldībā atgādināja, ka jau pavasarī, kad skolēniem mācības notika attālināti, arī Grobiņas novada domes Sociālais dienests nodrošināja gan siltu pusdienu, gan pārtikas paku piegādi skolēniem. Vecākiem, kas vēlas mainīt iepriekš izvēlēto piegādi no pārtikas pakām uz siltām pusdienām vai otrādi, lūgums savlaicīgi informēt par to Sociālo dienestu pa tālruni 63 459 157.

Pašvaldība lūdz arī vecākiem vai skolēniem pašiem, tuvojoties pusdienu laikam, atbildēt uz piegādātāju telefona zvanu, lai pusdienas ātri nonāktu pie saņēmējiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cilvēks333

Varētu padomāt, ka citur to nedara! Vēlēšanas nāk!

pirms mēneša, 2021.02.22 14:31

Grobiņas novadā