Grobiņas novada skolēni startē erudīcijas konkursā

(Papildināts ar video.) Uz konkursa “Latvijai – 92” klātienes kārtu Lāčplēša dienā pulcējās Grobiņas novada skolu erudīti. Viņi rādīja savas zināšanas par Latvijas valsti, vēsturi, ģeogrāfiju, dabu un vēl citām tēmām. 

Konkurss risinājās divās kārtās Pirmajā – neklātienes – kārtā Grobiņas novada skolās līdz 2. novembrim skolēni atbildēja uz Eiropas kluba (EK) dalībnieku sagatavotajiem jautājumiem. No 12 komandām labāko rezultātu uzrādīja visjaunākie dalībnieki – Bārtas pamatskolas 5. klases komanda, informē Grobinās ģimnāzijas vēstures skolotājs un EK vadītājs Guntis Viļumsons.

Pēc tam katra skola veidoja komandu, lai piedalītos klātienes kārtā, savukārt mājiniekus pārstāvēja komanda no katras klases attiecīgajā skolēnu vecumposmā. Maksimālais punktu skaits, kuru katra komanda varēja iegūt klātienes kārtā, bija apaļš simts. Rezultāts ir likumsakarīgs, atbilstošs dalībnieku vecumam, rezumē G. Viļumsons. Taču īpaši skolotājs uzteic Bārtas pamatskolas 5. klases komandu: “Viņi ir pārlēkuši pāri par savu galvu.”

Veikala “Tev...” pārstāvju sarūpētās balvas tiek visiem dalībniekiem, arī atzinības raksti, kas apliecina dalībnieku erudīciju. “Manuprāt, zaudētāju šajā konkursā nav. Ja būs atsaucība, konkursu rīkošanu turpināsim,” sola vēstures skolotājs.


Konkursa rezultāti:
1. vieta – Grobiņas ģimnāzijas 9.b klase (84,5punkti)
2. vieta – Grobiņas ģimnāzijas 9.a klase (77,6) un Kapsēdes pamatskolas 8.– 9. klase (77,5)
3. vieta – Grobiņas vidusskolas 6.– 9. klase (72,6) un Gaviezes pamatskolas 9. klase (72,5)
4. vieta – Bārtas pamatskolas 5. klase (68,6)
5. vieta – Grobiņas ģimnāzijas 7. klase (67,1)
6. vieta – Grobiņas ģimnāzijas 8. klase (63,8)

Plašāk lasiet pirmdien, 15. novembrī, laikrakstā "Kursas Laiks"!

Videogaleriju skatīt šeit!

Pievieno komentāru

Grobiņā