Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novada ražas svētkos noteiks gardāko zupu 1

Sestdien, 30. septembrī, no pulksten 12 Robežniekos pie kultūras nama norisināsies novada Ražas svētki.

''Šādus svētkus rīkosim pirmo reizi, kad kopā sanāks visu Grobiņas novada pagasta lauksaimnieki, mājražotāji un ikviens aktīvs un sevi paradīt gribošs novadnieks,'' atklāj pasākuma organizatore Elga Jonase. Svētku galvenais mērķis ir parādīt, ko izaudzē novada laukos, ko saražo un gatavo grobiņnieki, medzenieki, bārtenieki, gavieznieki.

''Ikviens svētku apmeklētājs varēs nogaršot pagastu pārvalžu gatavotās zupas un nobalsot par gardāko. Tāpat novada kūku cepējas būs pagatavojušas savus meistardarbus un pēcāk jau ar viņām varēs vienoties par gardām kūkām jūsu svētku galdam. Cepsim arī pankūkas,'' kārdina svētku organizatori.

Īpaša uzmanība Ražas dienā būs veltīta novada jaunajiem lauksaimniekiem. Lauku konsultanti godinās jaunos lauksaimniekus, kuri izvēlējušies strādāt novadā, turpināt vecāku, vecvecāku iesākto.

Par svētku muzikālo noformējumu rūpēsies novada pašdarbnieku kolektīvi. Būs arī viesi – folkloras kopa ''Atštaukas'' un ekoloģiskās mūzikas grupa ''Ducele''.

Darbosies tirdziņš, kurā pieteikties līdz 28. septembrim aicināti gan vietējie tirgotāji, kā arī tirgotāji no citiem novadiem un pilsētām. Savu dalību jau ir apstiprinājuši Grobiņas novada mājražotāju biedrības ''Spēkavots'' tirgotāji. Pieteikties tirdziņam var pa tālruni 26705855.

Visas dienas garumā Robežniekos notiks arī dažādas jautras un izglītojošas aktivitātes lieliem un maziem. Varēs gan veidot ziedu paklāju, līdzi ņemot rudens ziedus, gan piedalīties kāpostu skābēšanā.

Savukārt vakarā pulksten 21 visi aicināti uz Ražas svētku balli ar koncertu un jestrām izdarībām kultūras namā ''Robežnieki''. Dejas spēlēs grupa ''Sienāži'', bet koncertēs vokālais ansamblis ''Ilūzija'' kopā ar solistu Emīlu Dreiblatu. Līdzi jāņem groziņš un labs garastāvoklis, darbosies arī ''Dzērves ligzdas'' bufete. Pieteikties ballei līdz 28. septembrim pa tālruni 26705855. Ieejas maksa 5 eiro.       

Pievieno komentāru

Komentāri 1

susuris

Pasākums viennozīmīgi domāts pilsētas iedzīvotājiem. Kāda ballēšanās ja raža laukos nenovākta? Iz seniem laikiem ražas svētki notika tikai tad kad raža sagūlusies apcirkņos. Lūdzu pasākuma rīkotājiem šo nenozīmīgo faktu turpmāk ņemt vērā :)

pirms 2 gadiem, 2017.09.28 16:36

Grobiņas novadā