Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novadā pošas Lielajai talkai 1

Šogad Lielās Talkas lozungs par godu dzejnieku Aspazijas un Raiņa jubilejas gadam ir "Pastāvēs, kas pārvērtīsies!". Tāpēc aicinām visus iedzīvotājus iesaistīties Lielās Talkas akcijā un kopīgi sakopt apkārtējo vidi, kurā dzīvojam un kuru saucam par savām mājām.

Arī Grobiņas novads ir čakli gatavojies Lielajai pavasara sakopšanai. Šogad mēs talkosim 13 oficiālās vietās pilsētā un pagastos.

Grobiņas pilsētā oficiālā talkošanas vieta būs Dzirnavu dīķis – kopīgi tīrīsim krastmalu, ūdeni un arī abas dīķī esošās salas. Pulcēšanās pulksten 10:00 pie Kuršu Vikingu apmetnes. Šajā punktā oficiālā atbildīgā persona ir Raimonds Reinis (tel.26490324).

Grobiņas pagastā būs piecas talkošanas vietas: Cimdenieku centrs (atbildīgā persona ir Anete Kaže, tel. 20634535), Robežnieki (atbildīgā persona ir Ineta Liepiņa, tel. 25995514), Robežniekos daudzdzīvokļu mājas „Āres” (šeit atbildīgā persona ir Māris Pelcers, tel. 26665597). Dubeņos talkosim Dubeņu parkā (atbildīgā persona ir Juris Dabars, tel. 29293210) un apdzīvotajā vietā „Skujiņas” (atbildīgā persona - Dzintra Raiša, tel. 29342050). Pulcēšanās laiks katrā no iepriekš nosauktajiem punktiem ir pulksten 10:00.

Medzes pagastā esam izvēlējušies trīs talkošans vietas. Medzenieki kops ūdens krātuvi „Plienkalni”, mājas ar nosaukumu „Parkas” un kooperatīvu „Škēde”. No Medzes pārvaldes 9:00 uz „Plienkalniem” kursēs sabiedriskais transports tiem, kuri vēlēsies doties uz šo vietu. Medzes pagasts pieder pie cīruļiem un talkot sāks ātrāk nekā citi pagasti – jau 9:00. Šajā laikā talkotgribētājus aicinām pulcēties pie pagasta pārvaldes, vai „Parkām” vai koorperatīva „Šķēde”. Medzes pagastā un pie „Plienkalniem” atbildīgā persona ir Gunta Konopļeva (tel. 29503756), pie „Parkām” Laimonis Šērs (tel. 29724244), bet pie kooperatīva „Škēde” atbildīgā persona ir Veronika Ravdone (tel. 26448681).

Gaviezē oficiālā talkošanas vieta ir Gaviezes muižas parks. Atbildīgā persona ir Regīna Putniņa (tel. 28685122). Pulcēšanās laiks 10:00.

Bārtas pagastā iedzīvotāji aicināti sakopt Krūtes baznīcas apkārti, ābeļdārzu pie kultūras nama un katlumāju Bārtas centrā. Atbildīgā persona ir Ģirts Laugalis (tel. 29356576). Pulcēšanās laiks 10:00. Pēc labi padarīta darba talcenieki varēs baudīt uz ugunskura vārītu zupu.

Arī šogad visiem talkotājiem tiks dalīti darba cimdi un gružu maisi. Lūdzam iedzīvotājus nākt talkā ar saviem darba rīkiem – grābekļiem, lāpstām, zāģiem, cirvjiem vai ko citu, ko uzskatām par vajadzīgu. Lai remdētu nogurumu un lutinātu sirdi, pēc aktīvas darba dienas pašvaldība un pagasta pārvaldes cienās visus talkotājus ar gardu maltīti – ar zupu vai ceptām desiņām.

Savāktos gružus, atkritumus un lielāka izmēra objektus, lūdzam iedzīvotājus savākt vienuviet un atstāt talkošanas punktu tuvumā. Pēc Lielās Talkas atkritumi tiks savākti un nodoti atkritumu poligonā „Ķīvītes”.

Iedzīvotājus, kuri talkos savās privātajās teritorijās un dārzos, arī lūdzam neaizmirst par atkritumu nodošanu. Sašķirotos atkritumus poligonā varēs nodot bez maksas. Atgādinām, ka šāds pakalpojums uz privātpersonām attiecas pastāvīgi. Atsevišķi jāšķiro: burku un pudeļu stikls, logu stikls, PET pudeles, plastmasas kastes un kannas, papīrs un kartons, kokmateriāli, metāla bundžas un kārbas, citi metāli, tekstilizstrādājumi, zaļie atkritumi jeb dārzu un parku atkritumi, lielgabarīta sadzīves atkritumi – mēbeles, nolietotās elektroiekārtas, vieglo automašīnu riepas, automašīnu akumulatori, dienasgaismas lampas un nolietotās baterijas, izlietotas krāsu bundžas, lakas, šķīdinātāji.

Kā informē Liepājas RAS Lielās talkas laikā savāktie atkritumi tiks pieņemti līdz š. g. 30. aprīlim Liepājas reģiona cieto sadzīves atkritumu poligonā „Ķīvītes”.

Vairāk informācijas par projektu „Lielā Talka” iespējams iegūt adresē www.talkas.lv.

KRISTĪNE ČABIKINA, www.grobinasnovads.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

talka - malka :)

Grobiņas novads joprojām nav ticis vaļā no šīs muļķīgās komunistu tradīcijas. Žēl ka nespējam izaugt līdz normālas attīstītas valsts līmenim.

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 22:30

Grobiņas novadā