Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novadā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām būs izgaismotas numura zīmes 10

Oktobrī Grobiņas novadā pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām uzsākta izgaismotu numura zīmju uzstādīšana, lai operatīvajiem dienestiem atvieglotu nokļūšanu meklētajā adresē.

Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna skaidro, ka vajadzība pēc apgaismotām māju numura zīmēm vērtēta ilgstošākā laika periodā un galvenais iemesls, kāpēc tādas ir nepieciešamas, – lai operatīvie dienesti, ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji, policija un citi, maksimāli ātri spētu orientēties vidē un atrastu vajadzīgo māju, vēstīts Grobiņas novada mājaslapā.

Izpilddirektors norāda: "Lai gan daudzdzīvokļu mājām, tāpat kā, piemēram, privātmājām Lielajā ielā, vajadzētu atrasties loģiskā secībā citai pēc citas – vienā ielas pusē pāra, otrā nepāra cipari –, realitāte ir citādāka." Savulaik, kad uzņēmumi šīs mājas būvēja, vietām tās ir izvietotas pavisam haotiskā secībā. "Grobiņā šāda situācija ir M. Namiķa, Jaunatnes, Priežu un Celtnieku ielā," viņš stāsta, piebilstot, ka ir arī vēl citas vietas, kur cilvēkam, kas kaut vai atbraucis ciemos, nav tik viegli atrast meklēto māju. Tāpēc pieņemts lēmums pašvaldības budžetā atvēlēt naudu daudzdzīvokļu māju apgaismotu numura zīmju izgatavošanai.

Domes attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis pastāsta, ka jaunās numura zīmes ir lielākas par līdzšinējām (32 x 42 cm) un tajās iebūvēts energoefektīvs LED apgaismojums, kas darbojas ar gaismas sensoru. Tas nozīmē, ka apgaismojums ieslēdzas diennakts tumšajā laikā vai dažkārt arī dienā, ja laiks ir stipri apmācies.

Grobiņas novada domes iniciatīvu, uzstādot palielināta izmēra apgaismotas numura zīmes, jau atzinīgi novērtējuši operatīvo dienestu pārstāvji. Grobiņas novada Pašvaldības policijas priekšniece Ieva Dalke stāsta, ka bieži ir situācijas, kad operatīvie dienesti ātri atrod ielu, kur jānokļūst, taču sarežģīta ir konkrētās mājas atrašana. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Liepājas brigāžu atbalsta centra galvenā ārsta palīdze Daiga Zieda norāda, ka par problēmu atrast konkrēto adresi šī operatīvā dienesta pārstāvji ir runājuši jau sen, jo tā pastāv gan Liepājā, gan Grobiņā, gan citviet. Visvairāk to izjūt medicīnas dienesta šoferi.

Ātrās palīdzības vecākais šoferis ar 24 gadu pieredzi šajā darbā Aļģis Knieta stāsta, ka iniciatīva izvietot pie daudzdzīvokļu mājām palielinātas un apgaismotas numura zīmes ir patiešām labs žests no pašvaldības puses, tādējādi rūpējoties par sava novada iedzīvotāju drošību un sasniedzamību gadījumos, kad viņiem vajadzīga operatīvo dienestu palīdzība. "Mums, šoferiem ar stāžu, vairs nav grūti atrast adreses, mēs esam pieraduši pie esošās situācijas, taču kadri mainās, nāk jauni šoferi, un, lai arī izmantojam navigācijas ierīces, šad un tad iznāk pamaldīties pa rajonu," viņš klāsta. Un piebilst, ka bieži, ja neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas izvietota Grobiņā, nav uz vietas, izsaukums tiek nodots citai tuvumā esošajai brigādei. Dažkārt tie ir mediķi no Saldus, Aizputes vai Kuldīgas, kas ar pacientu ir ceļā uz Liepājas Reģionālo slimnīcu. Viņiem tiek nodots izsaukums Grobiņā, taču viņiem šī pilsēta nav pazīstama un adreses meklēšana var paildzināt laiku, kas var būt izšķirošs. "Tāpēc, jā, šī inciatīva ir patiešām pieredzes pārņemšanas vēra arī citos novados," saka A. Knieta. Vienas apgaismotās numura zīmes izgatavošana izmaksā 44 eiro (bez PVN).

Ātrās palīdzības šoferis vēl norāda, ka būtu labi, ja daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiatjaunotu dzīvokļu numerācijas plāksnītes virs kāpņu telpu durvīm, kurās norādīts, kādi dzīvokļi ir konkrētajā kāpņu telpā. "Steidzoties palīgā, ikvienam operatīvajam dienestam dažkārt svarīgas pat sekundes," atgādina A. Knieta, "tām var būt dzīvības cena." U. Vārna piekrīt, ka tas ir jāizdara!
 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Kaimiņš

Tieši noskatījos kā ātrā palīdzība pie Celtnieku ielas 40 nevarēja piebraukt - novietotais puķu pods traucēja. Kamēr meklēs kā pa kaimiņu sētām piebraukt, vairs nekādas izgaismotās numuru zīmes nelīdzēs.

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.29 14:21

braucējs

Diez kā visus šos gadus varēja bēz apgaismotiem nummuriem mājas atrast?Ir citas prioritātes ko darīt neviss izgaismotus nummurus likt.

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.29 14:58

sviests

jā gan, Grobiņa ir milzīga metrapole, kur mājas ir tik daudzzz, lai nevarētu atrast piebraukšanu!!!

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.29 15:07

Nez

Mūsdienās neviens navigāciju vai waze neizmanto? Par velti, un nav jāliek zīmes- ir taču tehn laikmets

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.29 16:19

Pfff

Navigācija forši parāda mājas atrašanos un piebraukšanu, tik beigās mēģinot piebraukt priekšā uz ceļa stāv betona podi/bluķi un nākas lūkot citu piebraukšanu ceļu. Navigācijas jau neuzrāda cilvēku pašuzliktos šķēršļus

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.30 09:49

Skaisti

Ir jau skaisti,bet vai nevajadzētu vispirms padomāt par vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem?

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.30 13:52

Kurjers

Nepieciešams izveidot kopīga dizaina nummura zīmes arī privātmājām.

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.30 17:05

numurs

Jā, tā kaste galīgi garām. Cerams, ka paši tagad apmierināti, ka normāli vairs nevar piebraukt, jālīkumo cauri sētām

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.30 21:05

Galvenais

ir kaut ko darīt, lai izskatās, ka kaut kas tiek darīts...

pirms 5 mēnešiem, 2019.10.31 08:02

Jautājums

Kas šīs zīmes liks un kas maksās par viņu uzstādīšanu un ekspluatāciju,kas segs elektrības izmaksas?Kas?Viss jau skan skaisti,tikai vai kāds ir jautājis vai šīs zīmes vēlās likt visas Grobiņas mājas?Beigās ka tik nesanāk piespiedu labprātīgā kārtā.

pirms 5 mēnešiem, 2019.11.05 11:07

Grobiņas novadā