Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novadā informē pašvaldības policiju par valstī noteiktās pašizolācijas neievērošanu 4

Šo dienu laikā, kopš valstī izsludināta ārkārtas situācija, Grobiņas novada Pašvaldības policijā vērsušies vairāki Grobiņas novada iedzīvotāji, informējot par kaimiņiem vai paziņām, kas atgriezušies no Covid-19 skartajām valstīm, taču neievēro valstī noteikto pašizolēšanos, informē Grobiņas novada pašvaldība.

Pašvaldības policijas priekšniece Ieva Ilstere lūdz atbraucējus ar sapratni ievērot prasību 14 dienas pēc atgriešanās Latvijā ievērot pašizolēšanos. Sakot paldies cilvēkiem, kas ievēro visus noteiktos drošības noteikumus un arī tiem, kas informē atbildīgos dienestus par redzētajiem pārkāpumiem, viņa atgādina, ka par ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu var iestāties gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība.

Par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanas gadījumiem lūgums informēt Valsts policiju pa tālruni 110.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss
42.pants. Epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšana
Par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz septiņsimt eiro, juridiskajām personām - no simt četrdesmit līdz divtūkstoš astoņsimt eiro.

Krimināllikums
140.pants. Sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšana
Par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšanu, ja tā izraisījusi epidēmiju, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Ko nozīmē pašizolēšanās?

• 14 dienas pēc atgriešanās no ārvalstīm palikt mājās (arī tad, ja ir laba pašsajūta un nav nekādu slimības simptomu);
• sargāt ģimeni – ja vien iespējams, dzīvot nošķirti no ģimenes;
• neiet uz veikaliem un citām sabiedriskām vietām, kā arī nerīkot mājās, ballītes, tikšanās ar radiniekiem, draugiem un citiem cilvēkiem un tamlīdzīgus pasākumus;
• neslēp pašizolēšanos no tuviniekiem un draugiem, bet godīgi pateikt, lai 14 dienas ievēro lūgumu netikties;
• vērot veselību – regulāri mērīt ķermeņa temperatūru un pievērst uzmanību citiem iespējamiem slimības simptomiem: kakla sāpēm, klepum un citiem;
• ja rodas aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, nekavējoties zvanīt 113.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

popsis

Vajadzēja papildināt rakstu, kādas sekas var iestāties zavanītājiem par nepatiesu informācijas sniegšanu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 10:00

Es

domāju,kā no ārzemēm atmukušajiem ir jāsēž mājās aiz slēgtām durvīm.Ja nesaprot,tad darbs policijai!Nav ko tēlot aizvainotos!!!Ja tādu redzētu uz ielas,zvanītu policijai un vēl traci uztaisītu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 10:15

Grobiņniece

Grobiņas policisti ir kūtri un slinki ar domu:"visi taču savējie. Kad aplaidīs ar vīrusu, visi arī draudzīgi pasēdēs mājās!" Dusmas. Tak pierādiet, GROBIŅAS VADĪTĀJI, ka arī šeit viss notiek atbilstoši valstī noteiktajām prasībām!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 17:23

Vadims

Mums te Cimdeniekos viena nesen atbrauca no Norgiem un *** viss. Brauc ar autobusiem gan uz Liepāju gan Grobiņu. Izolējiet to kazu. Domei es raxstīju,mentiem zvanīju aizvakar bet ... šodien atkal ložņā apkārt

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 18:31

Grobiņas novadā