Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņā pavasara gadatirgus būs reizē ar Baltā galdauta svētkiem

Pavasara ieskaņā Grobiņas novadā tradicionāli rīko pavasara gadatirgu. Šogad tas notiks reizē ar Baltā galdauta svētkiem, ko svin 4. maijā, atzīmējot Latvijas republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Norises vieta – laukumā pie Robežnieku kultūras centra, informē novada dome.

Gadatirgus ir sena latviešu tradīcija, kad uz tirgu vests viss, kas pašu mājās izaudzēts vai izgatavots. Gatavojoties šīgada pavasara gadatirgum, tā organizatori aicina pieteikties tirgotājus, kas ir gatavi piedāvāt pašu saimniecībās izaugušo lauksaimniecības produkciju, sēklu, stādus un citu, kā arī mājražotājus ar pašu gatavotajiem gardumiem un amatniekus ar savu roku darinājumiem.

4. maijs ir diena, kad atjaunota Latvijas republikas neatkarība un šī diena tiek iezīmēta kā Baltā galdauta svētki. Cilvēki šajā dienā aicināti klāt baltu galdautu uz galda katrā mājā, katrā ģimenē. Arī savā gadatirgū ievedīsim šo skaisto tradīciju, tāpēc organizatori aicina pielāgoties svētku aicinājumam un attiecīgi noformēt tirdzniecības vietas, liekot lietā arī latviskās krāsas un simbolus, kas īpaši piederas šādām svētku reizēm.

Pasākuma programmā:
Pulksten 10 – Pavasara gadatirgus atklāšana ar Pēteri Lustīgo.
Pulksten 11 – lauku kapelas ''Lustes'' koncerts.
Pulksten 12 – Pēteris lustīgais atvērs muzikālo pasaku lādi: leļļu teātra izrāde lieliem un maziem, rotaļas.
Pulksten 13 – svētku cienasts uz balti klātiem galdiem. Būs gadatirgus zupa un cienāsimies arī ar līdzi paņemtajiem gardumiem.

Sliktos laika apstākļos kultūras pasākumi notiks Robežnieku kultūras namā.

Tirgotāji aicināti pieteikties pie Elgas Jonases līdz 27. aprīlim.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā