Grobiņā notiks "Kurzemes loka" pirmā posma rekonstrukcijas ietekmes uz vidi novērtējuma apspriešana

Grobiņā šodien, 13. jūlijā, paredzēta elektropārvades tīklu savienojuma "Kurzemes loks" pirmā posma rekonstrukcijas ietekmes uz vidi novērtējuma darba ziņojuma sabiedriskā apspriešana, liecina Vides pārraudzības valsts biroja publicētais paziņojums.

Pirmdien, 12. jūlijā, "Kurzemes loka" pirmā posma rekonstrukcijas ietekmes uz vidi novērtējuma darba ziņojuma sabiedriskā apspriešana jau notika Aizputē, Tadaiķu pagastā un Dunalkas pagastā. Sabiedriskā apspriešana trešdien, 14. jūlijā, paredzēta Gudeniekos un Alsungā, Tārgales pagastā tā notiks ceturtdien, 15. jūlijā, bet piektdien, 16. jūlijā - Dundagā, vēstī aģentūra BNS.

Ietekmes uz vidi novērtējums veikts elektropārvades tīklu savienojuma "Kurzemes loks" pirmajam posmam - Grobiņas apakšstacija-Ventspils-Dundaga esošās 110 kilovoltu (kV) elektropārvades līnijas rekonstrukcijai un tās sprieguma palielināšanai līdz 330 kV.

Vides pārraudzības valsts birojs informē, ka rekonstruējamais posms šķērso Grobiņas novada Grobiņas pagasta teritoriju, Durbes novada Tadaiķu un Dunalkas pagastu teritorijas, Aizputes novada Cīravas un Lažas pagastu, Kuldīgas novada Ēdoles un Gudenieku pagastu, Alsungas novadu, Ventspils pilsētas teritoriju un Ventspils novada Ances, Popes, Tārgales, Ziru pagastu teritorijas, kā arī Piltenes pilsētas lauku teritoriju un Dundagas novada Dundagas pagastu.

"Kurzemes loka" projektu plānots realizēt vairākos posmos. Pirmajā posmā iecerēts līdz 2015.gada beigām rekonstruēt esošo 110 kV gaisvadu savienojumu no Grobiņas līdz Ventspilij 126 kilometru garumā, pastiprinot to ar 330 kV gaisvadu līniju. Savukārt otrajā posmā - līdz 2018.gada beigām - paredzēts rekonstruēt esošo 110 kV gaisvadu savienojumu Ventspils-Dundaga-Tume, pastiprinot to ar 330 kV gaisvadu līniju, un izbūvēt jaunu 330 kV gaisvadu elektropārvades līniju no Tumes līdz Rīgai. Trešajā projekta posmā plānots izbūvēt jaunu 330 kV kabeļu savienojumu, taču pagaidām nav zināms, vai tas būs savienojums Ventspils-Baltijas jūras krasts un līdzsprieguma jūras kabelis līdz Sāremā salai, Dundaga-Mazirbe un jūras kabelis Mazirbe-Sāremā sala vai arī Dundaga-Ģipka un līdzsprieguma jūras kabelis Ģipka-Pērnava.

Saskaņā ar paziņojumu daži elektropārvades līniju atzari un pieslēguma vietas tiks izvērtēti atsevišķi. Viens no tādiem atzariem ir trases posms Grobiņa-Tosmare, kura nepieciešamība atkarīga no plānotās cietā kurināmā elektrostacijas izbūves vietas.

Ietekmes uz vidi novērtējuma darba ziņojumu izstrādāja uzņēmums "Firma L4".

Elektropārvades tīklu savienojums "Kurzemes loks" ir viens no Latvijas energokompānijas "Latvenergo" investīciju projektiem. "Latvenergo" pilnībā pieder valstij. Kompānija elektrību ražo ne tikai divās termoelektrostacijās Rīgā, bet arī trīs hidroelektrostacijās uz Daugavas, kā arī iegādājas no citiem ražotājiem.

Pievieno komentāru

Grobiņā