Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņā Kuršu vikingu apmetnē notiks grāmatas "Grobiņas arheoloģiskais ansamblis" atvēršanas svētki

Piektdien pulksten 19 Grobiņas aktīvā tūrisma centrā "Kuršu vikingu apmetne" norisināsies dzīvās vēstures pasākums "Baltu cilts uguns gaismā", kura laikā notiks grāmatas "Grobiņas arheoloģiskais ansamblis" atvēršanas svētki, aģentūru LETA informēja Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Pasākumā plānots atklāt līdz šim maz zināmus un nedzirdētus stāstus par seno baltu cilti. Vakara sākumā plānots atvērt autoru kolektīva - Elīnas Guščikas, Jura Urtāna, Ingrīdas Līgas Virses, Egitas Lūsēnas, Jāņa Asara un Andra Šnē - grāmatu "Grobiņas arheoloģiskais ansamblis", kuras redaktore ir Ilze Kārkliņa, bet māksliniece Anna Ceipe.

Grāmata tapusi, pateicoties Grobiņas novada domes atbalstam, UNESCO Pasaules mantojuma saraksta nominācijas pieteikuma sagatavošanas gaitā. Tā ietver vispārēju aprakstu par Grobiņas arheoloģisko ansambli, atradumu aprakstu, Grobiņas arheoloģiskā ansambļa vēsturi un attīstību, kā arī nozīmi pasaulē salīdzinājumā ar līdzīgām arheoloģiskā mantojuma vietām citviet.

Vakara gaitā Ālandes upes ūdeņus šķels kuršu liellaivas un ikvienam būs iespēja doties Ālandes upē.

Apmetnes viesiem būs iespēja izzināt un izbaudīt senos kuršu ēdienus, kas gatavoti uz oglēm - uguns sivēnu, dūmotas jūras un ezeru veltes, maizes krāsns burvību, mālu pikucī gatavotu putnu, uguns liesmu grūsli un malku skābputras.

Interesenti varēs iepazīt tūrisma maršrutu "Baltu ceļš", kas aicina doties teiksmainā ceļojumā, lai izzinātu senās baltu zemes, un dabas taku ceļvedi "Dabas takas", kas apkopo vairāk nekā 80 Kurzemes un Ziemeļlietuvas dabas takas.

Pēc saulrieta varēs skatīties brāļu Ābeļu dokumentālo drāmu "Baltu cilts", kas stāsta noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā