Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņa ar plašu svētku programmu svinēs 322. jubileju

Grobiņas pilsēta ik gadu februārī atzīmē savu dzimšanas dienu un 27. februārī ar rakstnieka Ērika Hānberga grāmatas ''Labie gariņi uz sliekšņa, uz taciņas, uz ceļa un pēkšņumos'' noslēgsies dzimšanas dienas pasākumi, kas sāksies ceturtdien,  23. februārī, informē pašvaldība.

Ceturtdien, 23. februārī, pulksten 17 Liepājas muzeja ekspozīcijā  ''Liepāja okupācijas režīmos'' K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās izstādi ''Grobiņas arheoloģiskais ansamblis – vakar un šodien''. Izstādē varēs apskatīt Latvijas Nacionālā vēstures muzejā glabātās un līdz šim neredzētās materiālās liecības jeb senlietas, kuras rastas Grobiņas arheoloģiskā ansambļa objektos (Smukumu senkapos, Priediena senkapos, Atkalnu senkapos) un Grobiņas apkaimē – Līgutos, Durbē, Kapsēdē un Tāšos – arheoloģisko izrakumu laikā un datējamas galvenokārt ar 7. – 9.gs. – rotas, šķēpu gali un atslēgas ir tikai dažas no tām. Senākā – 2. – 4.gs. ripassakta. Papildus ikvienam būs iespējams apskatīt ceļojošo fotoizstādi ''Mans Grobiņas arheoloģiskais ansamblis''. Tā apvieno dažādu krāsu gammas spilgtas fotogrāfijas ar Grobiņas arheoloģiskā ansambļa vietām.

Savukārt pulksten 18 Z. Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā tiks atklāta grobiņnieces Ildzes Balceres izstāde ''Pirmais sveiciens'', kurā būs apskatāmi rokdarbnieces darbi, kas veidoti krustdūriena tehnikā.

Abas izstādes būs apskatāmas līdz marta beigām un ieeja izstādēs ir bez maksas.

Piektdien, 24. februārī, pulksten 19 Grobiņas sporta centrā norisināsies tautas deju lielkoncerts ''Zvaigznes atspīd Ālandē''. Koncerts notiek jau trešo gadu pēc kārtas un tajā piedalās Liepājas deju aprinķa skolu jaunatnes, jauniešu un vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvu. Vairāk nekā 400 dejotāji no Grobiņas, Gaviezes, Vērgales, Pāvilostas, Aizputes, Priekules, Liepājas izdejos gan jaunā repertuāra dejas, kas tiek gatavotas šī gada deju skatēm un nākamā gada Dziesmu un deju svētkos, gan jau iepriekš apgūtās dejas. Ieeja koncertā bez maksas.

Pulksten 21.30 Grobiņas pagasta kultūras namā ''Robežnieki'' norisināsies svētku balle kopā ar Pāvilostas muzikantiem ''Piemare''. Ieeja pasākumā 5 eiro un iepriekš pieteikšanās un galdiņu rezervācija pa tālruni 26705855 (Elga Jonase).

25. un 26. februārī Grobiņas sporta centrā norisināsies starptautiskas sacensības futbolā ''Grobiņas kauss 2017'' U11 vecuma grupā. Sacensībās piedalīsies 10 komandas no Grobiņas, Vaiņodes, Nīcas, Liepājas, Tukuma, Ventspils, Rīgas, Telšiem un Klaipēdas. 

Sestdien, 25. februārī, pulksten 19 Grobiņas pagasta kultūras namā ''Robežnieki'' norisināsies Grobiņas sporta centra organizēts novada sportistu godināšanas pasākums. Ieeja pasākumā ar ielūgumiem.

Svētdien, 26. februārī, pulksten 19 Grobiņas Ev.lut.baznīcā norisināsies Grobiņas Dzimšanas dienas koncerts – Maestro Raimonda Pauls un Zigfrīds Muktupāvels koncertprogrammā ''Krāsu balāde. Vārds mūzikā''. Ieeja koncertā pret ziedojumiem baznīcai.

Svētku pasākumi noslēgsies pirmdien, 27. februārī,  pulksten 18 Grobiņas Mākslas un Mūzikas skolas zālē ar Ērika Hānberga grāmatas ''Labie gariņi uz sliekšņa, uz taciņas, uz ceļa un pēkšņumos'' atvēršanas svētkiem. Grāmata ir personību fotoportretu albums pagātnes un tagadnes vēstījumu ieskāvumā. Tā ir veltījums Labajiem Gariņiem. Rīta cilvēkiem – pastniekiem, sētniekiem, ceļu pārzinātājiem, ugunsdzēsējiem, dārzniekiem un naktssargiem. Un pēkšņumu cilvēkiem. Veltījums arī atmiņām, kuras no paaudzes paaudzē joprojām turas.

Dažādi pasākumi no 20. februāra norisināsies arī Grobiņas novada izglītības iestādēs, kur skolēni piedalīsies erudīcijas konkursos, veidos izstādes veltītas Grobiņas pilsētas 322. dzimšanas dienai.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā