Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godināti Bārtas un Medzes iedzīvotāji

Dažas dienas pirms Latvijas valsts 99. dzimšanas dienas Bārtas un Medzes pagastā svinēja svētkus un teica paldies arī cilvēkiem, kuri ar savu darbu padarījuši vairāk, nekā prasa viņu tiešie pienākumi un palīdzējuši citiem cilvēkiem, vienlaikus sava pagasta labo vārdu nesot arī ārpus tā robežām.

''Es neesmu staigātāja,'' tā pēc tam, kad bija saņemts ''Goda bārtenieces'' apbalvojums sarunā atzinās ilggadējā skolotāja Austra Strelēvica. Viņas sveicēju rinda bija visas kultūras nama zāles garumā. Skolotāja neslēpa: “Uzreiz visus nemaz nepazinu." Tāpēc arī nekautrējas pajautāt, kas tu esi. Un katrs ar sirsnību stādījās priekšā un skolotāja neslēpa saviļņojumu: “Viņi, mani bijušie skolēni, mani atceras!"

Skolotāja Strelēvica Bārtas jaunās paaudzes audzināšanai un latviešu valodas zināšanu nostiprināšanai atdevusi visu savu darba mūžu – vairāk nekā 35 darba gadus. Viņas dzimtā puse ir turpat netālu – Dunikā, bet Bārtā jaunā skolotāja nonāca pēc sadales. Tur arī izveidoja ģimeni un piedzima bērni. Patlaban sirmā skolotāja dzīvo kopā ar dēla ģimeni un uz svinīgo sarīkojumu viņu sirsnīgi pavadīja vedekla Skaidrīte. Vīrs ir devies Mūžības ceļos un Viņsaulē pavadīta arī meita. Bet viņas sirdi silda pieci mazbērni un arī trīs mazmazbērni, raksta Grobiņas novada pašvaldības mājaslapā.

Tikmēr Gunta Meļķe ir pārsteigta pati par sevi – kad pirms nepilna gada viņu aicināja organizēt pagasta senioru aktivitātes, viņa to nav uztvērusi nopietni, taču pēc laika ķērusies pie darba un tagad smaida: “Redz, kā izdevās!” Seniori pulcējas kopā, brauc uz izstādēm, dzērvenēs, uz pasākumiem un organizē citas aktivitātes.

Bet studija “Kamolītis” 8. decembrī svinēs 40 gadu jubileju un tās vadītāja Indra Bunka atzīstas, kas šis kolektīvs viņai ir cieši pie sirds. Un ļoti gribētos, lai rokdarbu prasmi mācītos arī jaunā paaudze.

Bārtas pagasta svētkos goda nosaukuma saņēmējus ar dziesmām sveica dziedošie bērni skolotājas Līgas Kvāšes vadībā, bet vēlāk koncertēja bērnu vokālais ansamblis “Pērlītes” no Liepājas kopā ar savu vadītāju Ivetu Loginu.

Medzes pagastā valsts svētku svinības un savējo godināšana notika 17. novembrī. Goda medzenieka nosaukuma saņēmējs Artis Balodis pēc svinīgā sarīkojuma neslēpa - tas bija liels pārsteigums. Artis ir lauksaimnieks, SIA “Grauds AB” saimnieks, nodarbojas arī ar transporta pakalpojumu sniegšanu, karjeru izstrādi un cita veida uzņēmējdarbību. Un atzīst, ka lauksaimnieki te, Medzes pagastā, turas kopā vairāk, nekā citos Grobiņas novada pagastos.

Viņš pats Medzes pagastā dzīvo kopš septiņu gadu vecuma. Pēc skolas beigšanas Cīravas arodskolā izmācījies par plaša profila traktoristu un strādājis vietēja kolhozā, bet pēc tā izjukšanas gājis meža darbos un, kā pats atzīstas, darbu meklējis arī tā saucamajā Liepājas darba tirgū, bet vienlaikus kopā ar sievu Ievu pakāpeniski veidojuši paši savu saimniecību. Ievas ikdiena ir aizņemta ar cūkkopības nozari. Abu meita gan dzīvo Rīgā. Taču Artis atzīstas: viņam nekad nav bijis padomā aiziet no laukiem. Un palīdzēšanu gan pagastam, gan atsevišķiem cilvēkiem, kam dzīvē klājas grūtāk, nekā pašam, viņš uzskata par katra cilvēka godprātīgu rīcību. Darīt vairāk nekā prasa darba pienākumi – tas ir arī iemesls, kāpēc gan Artis, gan citi apbalvotie Medzes pagastā izvirzīti apbalvojumiem.

Apbalvotos cilvēkus ar dziesmām sveica Kapsēdes pamatskolas dziedošie bērni kopā ar savu skolotāju Ilzi Franko, bet vēlāk ar emocionālu koncertprogrammu “Mātei Latvijai” uzstājās dziedošā aktrise Vita Baļčunaite kopā ar Ati Andersonu.

Goda bārteniece – AUSTRA STRELĒVICA. Ilggadējai skolotājai goda nosaukums piešķirts par Bārtas jaunās paaudzes izglītošanai atdotu mūžu, to aizvadot vienā vienīgā darba vietā – Bārtas pamatskolā, par dalību mākslinieciskajā pašdarbībā.

Gada bārteniece – GUNTA MEĻĶE. Goda nosaukums piešķirts par darba mūžu, kas pagājis Bārtā, par savas sētas kopšanu, vairākkārt saņemot arī “Sakoptākās sētas” goda nosaukumu savās “Līvās” un pēdējā gada laikā ieguldīto darbu, sabiedriskajā darbā, kopā pulcējos pagasta seniorus radošām un izglītojošām aktivitātēm.

Pateicība – lietišķās mākslas studijai “KAMOLĪTIS” un tā vadītājai INDRA BUNKAI. Pateicība piešķirta par lietišķās mākslas bagātību radīšanu, amatu spodrināšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm 40 gadu garumā. Indras Bunkas vadībā studijā patlaban darbojas Mirdza Bibikova, Ausma Pāvile, Emīlija Rone, Ina Otaņķe un Iveta Ķude.

Goda medzenieks – ARTIS BALODIS. Goda nosaukums piešķirts par nopelniem pagasta iedzīvotāju labā - palīdzību pagasta cilvēkiem ar tehniku zemes kopšanai, palīdzību ziemas periodā māju ceļu atbrīvošanai no sniega, ilggadēju atbalstu daudzbērnu ģimenei un aktīvu atbalstu pagasta kultūras dzīvē.

Gada medzenieks sabiedriskajā darbā – LIA MONA ĢIBIETE. Valsts apbalvojuma “Atzinības Krusts” kavaliere, latviešu tautas tērpu eksperte, grāmatas “Suitu rakstainās zeķes “autore, daiļdārzniece - Par valsts apbalvojuma saņemšanu 2017. gadā, par palīdzību kultūras dzīvē pagastā, par latviskā gara saglabāšanu sarakstot grāmatu, par savas mājas un apkārtnes kopšanu.

Gada medzenieks izglītībā - VINETA NELSONE. Apbalvota par skolēnu augstiem sporta rezultātiem starpnovadu sacensībās, ugunsdzēsēju sacensībās komandai 2. vieta, par olimpiskās dienas organizēšanu skolai 2017. gadā.

Pateicības:

BRIĀNA BALTGALVE. Kultūras nama bērnu vokālā ansambļa vadītāja pateicību saņem par ilggadīgu dažādu vokālo ansambļu vadīšanu un pašaizliedzīgu atbalstu kultūras pasākumu organizēšanā pagastā.

DZINTRA ZUNDOVSKA. Pateicību saņem par godprātīgu, atbildīgu attieksmi pret savu darbu.

AIRA ZIKMANE. Pateicību saņem par atbildīgu un radošu darbu, par labu sadarbību ar skolēnu vecākiem un skolas vārda popularizēšanu dažādos konkursos.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā