FOTO: Vītiņu pļavās ierodas "hailanders" 1

Pagājušajā nedēļā no Kalvenes pagasta "Cīruļiem" Vītiņu pļavu dabas liegumā mītošajām savvaļas govīm un zirgiem pievienojās "Hailander" šķirnes bullis. Pusgadu vecais bullis iegādāts, lai uzlabotu bara kvalitāti un cerētu uz Lauku atbalsta dienesta (LAD) maksājumiem.

Pļavu nomnieks zemnieks Valdis Ķēde ar Vītiņu pļavu govīm strādā jau kopš 2002. gada, kad ar Pasaules Dabas fonda pārstāvja un dabas pētnieka Jana van der Vēna palīdzību uz pļavām nogādātas pirmās astoņas govis. “Kalvenē bullēnu noskatījām jau pērn novembrī, bet dokumentu kārtošana, lai bullēnu varētu vest uz pļavām, aizņēma pusgadu. Bez šī buļļa teles, kas piedzims, nevarēs kļūt par oficiālām zīdītājgovīm un es nevarēšu saņemt LAD maksājumus. Par baltu velti jau negribas vest govīm barību ziemā, tādēļ tērējām 800 eiro tīršķirnes bullim. Citādi vēlāk paliktu bez naudas,” izskaidro V. Ķēde.

LAD maksājumi par platību un govīm aizvien sarūk. Nesen V. Ķēde saņēmis ziņojumu, ka dienests nolēmis lauksaimniecībā izmantojamo zemi Vītiņu pļavās samazināt par 40 hektāriem. “Tas nozīmētu atņemt pusi tiešmaksājumu, kas ir nauda, lai uzturētu govis. Nebūs govju, pļavas atkal aizaugs kā iepriekš. Gotiņas jau te vajadzīgas kā dabīgās pļaujmašīnas. Ar traktoru iebraukt nevar – grimst nost,” stāsta V. Ķēde. Zemnieks atklāj, ka nesaprašanos ar LAD palīdzēs atrisināt zemes iznomātājs – Grobiņas novada dome par saviem līdzekļiem.

Plašāk 18. jūnija "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

oi

mūsu govītes tādu nefrizētu jefiņu nav redzējušas , viena tāda drosmīgāka iet iepazīties ...lai veicas !

pirms 6 gadiem, 2014.06.19 23:07

Grobiņas novadā