Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Viesi apskata Liepājas un Bārtas muzeja kopizstādi ''Bārta godos''

Prūsenes - sarkani puķaini sievu lakati, barokālas saktu formas, meitu vainagi ar lielām  un mazākām pērlītēm - šie ir daļa no elementiem, kuri raksturo Bārtas tautastērpu. Kopš decembra Bārtas muzejā ir atvērta Liepājas un Bārtas muzeja kopizstāde ''Bārta godos'', kas stāsta par  Bārtas tautas tērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijām.

Izstāde ''Bārta godos'' Bārtas muzjā būs skatāma līdz 2018. gada 1. maijam, un tā ir veltījums Latvijas valsts dibināšanas simtgadei.

Kā uzsver Bārtas muzeja direktore Aija Ķude, tradicionālās tērpa detaļas bārtenieki papildināja ar noskatītiem, pirktiem elementiem. No 1632. gada līdz 1833. gada novembrim Bārtas muiža ir kā pasta stacija Zviedrijas pasta līnijā – Rīga – Jelgava – Dobele – Ezere – Bārta – Rucava – Mēmele. No caurbraucošajiem tirgotājiem Bārtas zemnieki pirka pogas, sievu lakatus, sudraba saktas, pērlītes meitu vaiņagiem, zīda lakatiņus.

Liepājas muzejs izstādē piedalās ar vairāk nekā 60 priekšmetiem no muzeja krājuma, kas līdz šim plašākai sabiedrībai nav bijuši eksponēti.

14. martā Bārtas muzejā viesojās kārtējā viesu grupa, kura iepazinās ar izstādes eksponātiem un vēsturisko mantojumu.


Pievieno komentāru

Grobiņas novadā