Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Mācītājs Gints Kronbergs ar dievkalpojumu atvadās no draudzes un pārceļas uz Norvēģiju 15

Grobiņnieki un mācītāja Ginta Kronberga tuvinieki un paziņas 30. jūlijā rītā pulcējās Grobiņas evaņģēliski luteriskajā baznīcā uz mācītāja ordinācijas 17. gadadienas pateicības dievkalpojumu. Šis dievkalpojums bija īpašs ar to, ka bija mācītāja atvadu dievkalpojums. G. Kronbergs augusta sākumā plāno pārcelties uz dzīvi Norvēģijā, taču atklāj: savas mācītāja gaitas viņš tur turpinās.

Grobiņas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes priekšniece Arta Dobele īpašā dievkalpojuma gaidās neskopojas ar labiem vārdiem mācītājam: "Daudz kas labs ir izdarīts. Kā cilvēki pieķeras lietām, tā arī pieķeras cilvēkiem, ar gadiem esam saraduši visi kopā. Draudzes locekļi mēs skaitāmies ap trīssimt, un tas patiesi ir mācītāja nopelns, jo tad, kad viņš ienāca šajā baznīcā, draudze bija pilnīgi izšķīdināta. Bija jau gandrīz jautājums, vai nepievienot lielo baznīcu pie kādas citas draudzes, bet mācītājs draudzi tiešām pacēla, deva iespēju noticēt, ka mēs esam, ka varam, ka esam stipri Dievā."

Uz jautājumu, vai draudze jau zina, kas būs viņu jaunais mācītājs, un ir ar viņu jau iepazinusies, A. Dobele atklāj: “Kad mācītājs gatavojās aiziet, viņš tā arī sacīja: es neatstāšu jūs tukšiniekos, es mēģināšu sev atrast līdzvērtīgu mācītāju. Jaunais mācītājs mums būs Atis Freipičs."

Plašāk kādēļ pieņemts lēmums pamest Latviju un sākt dzīvi ārpus tās, lasiet 3. augusta "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Komentāri 15

nu vot tā

Nu ja "dieva" kalpam svarīgākais ir nauda, kur tad vairs tālāk!!!

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 09:40

sponger

Dieva kalpam arī jāēd, jāģērbjas un jādzīvo normāla cilvēka dzīve. Sabiedrība to pieprasa no viņa, no visiem. Nevienu neinteresē, kā mēs panākam to, ka izskatāmies daudzmaz pieņemami. Mācītājam arī ir jāsaņem cilvēka cienīgs atalgojums.

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 13:30

Tā ir

Ar tādu draudzes priekšnieci ne tikai uz Norvēģiju jābeg atpakaļ.

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 14:09

Aleksandrs

Žēl Atis Freipičs, kam būs jācieš no šīs liekulīgās draudzes priekšnieces. Lūdziet Dievu, lai mācītājam nebūtu viņas negācijas jāuzklausa. Viņa visu iznīcina.

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 19:46

Students

Jūsu raizes par draudzes prieksnieci ir pilnigi nevieta un tendenciozas- paturiet tas sev!
Macitaja aizbrauksanas iemesli bus mineti Kursas Laika 3. Augusta izdevuma.

pirms 2 gadiem, 2017.08.02 22:51

Aleksandrs

Student, es tev teikšu, ha-ha-ha. Ja tu nezini, tad klusē, draudze viņas vadībā pagrims, tā kā priekšnieces aizstāvēšana šeit ir pilnīgi nevietā. Varu pateikt tev, kad ir fakti par viņas rosīšanos.

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 08:35

Aleksandrs

Lasi rakstu ne tikai komentārus

pirms 2 gadiem, 2017.08.03 10:52

mācītāju sapnis

Tad jau Gints tiks pie visu Latvijas mācītāju sapņa - jauna džipa un varēs dzīvot ''normāla cilvēka dzīvi''.

pirms 2 gadiem, 2017.08.04 07:05

Gints Kronbergs

Sveiks anonīmais varoni!
Kā tevi sauc un kā tu zini, ka "visu Latvijas mācītāju sapnis ir "- jauns džips?Pat ja tā- kā tu zini, ka tas ir manējais? Nekad neesmu par to domājis, ne sapņojis, ne pat braucis ar kādu... Bet Tev protams "ir viedoklis" :-) man personīgi tas šķiet zināma bezgaumība. Šis nav spēkā, vismaz ne attiecībā uz mani.

pirms 2 gadiem, 2017.08.10 00:30

JD

Pāvila vēstule filipiešiem 4:12. Svētīgu svētdienu!

pirms 2 gadiem, 2017.08.13 14:31

Puteklis

Padzīvojuši vīrieši kleitās,spēlē viduslaikos... muļķīšiem miļķīšu izklaides! Kā var būt tik aprobežoti cilvēki un līdzskrējēji?!

pirms 2 gadiem, 2017.08.29 23:29

Grobiņas novadā