FOTO: Jānis un Linda Elsberģi Grobiņas novada "Birzmaļos" piedāvā neierastus kārumus 6

Ģimenes galva Jānis Elsberģis visnotaļ nejauši sācis interesēties par bišu turēšanu un kopšanu. Viņš kopā ar ģimeni dzīvo un saimnieko dzimtas mājās “Birzmaļi” Grobiņas pagasta Rolavā. Ģimenes paziņa ieminējusies par biškopības kursiem Cīravā, kurus piedāvā Baiba Tikuma, un J. Elsberģis nolēmis ļauties šai iespējai.

Šobrīd Elsberģu ģimene gādā par 47 bišu saimēm, taču ar laiku iecerēts to skaitu palielināt, sasniedzot 80–100 saimes.
Biškopis norāda, ka cenu, par kādu vairumtirgotāji iepērk medu, var dēvēt par traģikomisku. Viņi gatavi maksāt 1,70 eiro par kilogramu, bet, kā atzīst J. Elsberģis, šī cena ne tuvu nav pielīdzināma ieguldītajam darbam.

Papildus tam, ka biškopībā iesaistījusies arī sieva Linda, talkā darbos bišu saimniecībā nāk arī meita Anete. Vecāki skaidro, ka tieši viņas nopelns ir preču zīmes “Birzmaļu medus našķi” radīšana un popularizēšana sociālajos tīklos, kas aktīvi aizsākta martā, kad cilvēki vairāk pievērsušies interneta jeb tiešsaistes pirkšanai un pārdošanai.

Ar zīmolu “Birzmaļu medus našķi” tautās izgājuši jau 16 veidi veselīgā produkta, kas apvienojumā ar ogām, augļiem un pat šokolādi iegūst neatkārtojamu garšu un nenoliedzami arī lielu esošo un potenciālo klientu interesi.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 14. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jūrmalis

Medus ar kaut kādām piegaršām vairs nav medus. Veselīgs ir tikai svaigs medus, bez draņķiem. Sveces dedzināt ir kaitīgi. Arī vaska sveces izdala kancerogēnas vielas, ko mēs ieelpojam. Iepircēji visu iepērk pa lētu naudu. Vai kungs maz zin, pa cik pienu iepērk? Un tad lai padomā, vai tas atmaksājas! Ja negrib pārdot medu pa tik, pa cik iepērk, tad lai ēd paši savu medu!

pirms gada, 2020.05.17 16:34

Čurmalis

Gudri pļūtīt arī ir kaitīgi :)))

pirms gada, 2020.05.19 19:40

vērotājs

Kas tev liek pirkt,brauc uz savu Maximu un pērc pa lēto tos draņķus.Kādam rīts sācies nelāgi.

pirms gada, 2020.05.20 10:45

Ak šitā?

Tu paskaties, kāda tehnika ir lielajiem piensaimniekiem un ar kādiem auto viņi pārvietojas, un tad parunāsim, vai pienu atmaksājas nodot, mudak!!!

pirms gada, 2020.05.21 21:43

xxx1

Jūrmalis var pārdot pienu pa lētu naudu,jo redz viņš nevar neko vairāk izdomāt un radīt produktu ar pievienoto vērtību.Prieks par tādiem darbigiem un strādīgiem cilvēkiem.

pirms gada, 2020.05.18 21:19

Negatīvisma kalngals

Ko tu Jūrmali čīksti !! Ko tu esi nolaidies līdz tādam līmenim, ka tev piens un medus jāpērk !! Turi pats savu govi un biti un ēd veselīgu medu !!! Dators tev nedos ne pienu ,ne medu !!!

pirms gada, 2020.07.06 08:19

Grobiņā