Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Grobiņas lasītāji tiekas ar bērnu grāmatas autori Rasu Bugavičuti-Pēci

Grobiņas ģimnāzijas un pamatskolas bibliotēkas lasītavā Grobiņas pilsētas bibliotēka rīkoja ''Bērnu žūrijas 2016'' noslēguma pasākumu. Uz to ieradās mazie Grobiņas sākumskolas 1. un 4. klases lasītāji, kā arī bērni no Medzes un Bārtas, pastāstīja Grobiņas pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāres.

Grobiņas sākumskolas 3.c klases skolēni ar skolotāju Lilitu Līni bija sagatavojuši zīmējumus, kuros viņi attēloja, kā redz grāmatas ''Mans vārds ir Klimpa un man patīk viss'' tēlus. Grāmatas autore Rasa Bugavičute-Pēce bija ļoti pārsteigta par dāvanām, ko lasītāji viņai bija sagatavojuši – gan Klimpas bildi ierāmētu, gan veselu zīmējumu albumiņu uzdāvināja Bārtas bērni. Megija no Bārtas izteiksmīgās runas konkursam bija sagatavojusi vienu stāstu no grāmatas par Klimpu, ko norunāja arī šajā reizē.

R. Bugavičute-Pēce atzina, ka tieši tikšanās ar bērniem ir vissatraucošākās, jo viņi ir vislielākie kritiķi. Izstāstījusi par grāmatas tapšanas gaitu un galvenajiem tēliem, autore atbildēja uz sanākušo jautājumiem gan par grāmatu, gan teātri un rakstīšanu kopumā. ''Lasīšana tas ir mirklis, kad varam tā pa īstam šajā laikmetā būt ar sevi, bet rakstīšana atļauj mums būt pašiem, radīt savu pasauli, savu stāstu, pat ja negribam to rādīt šobrīd citiem. Tāpēc rakstiet un rakstiet daudz,'' mudināja R. Bugavičute-Pēce. Mazie lasītāji savukārt mudināja autori rakstīt vēl vienu stāstu par Klimpu un grāmatas bērniem, jo kā atzina Roberts: ''Tev labi sanāk!''

Bibliotekāres saviem lasītājiem bija sagatavojušas arī pateicības rakstus un gardumus par dalību bērnu žūrijā un cītīgo grāmatu lasīšanu.

Bērnu/ jauniešu /vecāku žūrija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001. gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma. Tās mērķis ir veicināt lasīšanu un bibliotēku pakalpojumu izmantošanu. 2016. gada programmā iesaistījās 19 969 lasītāji, tostarp 101 no Grobiņas novada (Grobiņas pilsēta – 43, Bārtas pagasts – 15, Gaviezes pagasts – 14, Medzes pagasts – 8, Grobiņas pagasts – 21).

Bērnu žūrija šajā reizē par labākajām grāmatām pa vecuma grupām atzina:

* 5+ Lina Žutaute ''Kika Mika un lielā tumsa'', Inese Zandere ''Lupatiņu rīts'', Juris Zvirgzdiņš ''Lauvas rūciens''.

* 9+ Timo Parvela ''Ella un draugi'', Astrida Lindgrēne ''Emīls un Īda no Lennenbergas'' un R. Bugavičute-Pēce ''Mans vārds ir Klimpa un man patīk viss''.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā