Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Grobiņā aizvadīti septītie Ugunsdzēsēju sporta svētki

Sestdien, 20. maijā, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 152. gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Grobiņas novada iedzīvotāji un pilsētas viesi no tuvākiem un tālākiem novadiem tika aicināti apmeklēt Grobiņas novada septītos Ugunsdzēsēju sporta svētkus un Drošības dienu Grobiņas stadionā.

Par priekšzīmīgu darbu dienestā tika apbalvotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes (KRB) amatpersonas. Svinīgajā apbalvošanā piedalījās VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš un VUGD KRB komandieris pulkvedis Andrejs Beļakovs.

Pēc svinīgās apbalvošanas svētku programma turpinājās ar sacensībām ugunsdzēsības sportā – šogad sacensībās piedalījās 31 komanda, kuras pārstāvēja vairāk kā 200 dalībnieki. Sacensībās gan bērni un jaunieši, gan arī pieaugušie mērojās spēkiem trīs ugunsdzēsības sporta disciplīnās – izvēršanās no autocisternas un 4x100 metru ugunsdzēsības stafetē komandās, kā arī 100 metru šķēršļu joslas pārvarēšanā individuāli. Jauniešu grupā uzvarēja komanda no Tērvetes, pieaugušo grupā pirmo vietu ieguva komanda no Kursīšiem, starp sieviešu komandām labākā bija komanda ''Karstasinīgās'' no Grobiņas, bet savukārt bērnu grupā par uzvarētājiem kļuva komanda ''Gaviezes ugunssprakšķi''.

Līdztekus sacensībām, svētku apmeklētājiem bija iespēja apskatīt VUGD ugunsdzēsēju glābēju un Grobiņas brīvprātīgo ugunsdzēsēju tehniku, kā arī izmēģināt roku loku šaušanā. Lai pirms vasaras pievērstu uzmanību drošības jautājumiem, bija iespēja apmeklēt ''Drošības kvartālu'' – tajā dažādas izglītojošas aktivitātes un informāciju par drošības jautājumiem gan bērniem, gan pieaugušajiem piedāvāja VUGD, Valsts Policija (VP), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), AS ''Sadales tīkls'' (ST) un AS ''Latvijas Gāze''. Drošības kvartālā bija iespējams arī apskatīt AS ''Sadales tīkls'' operatīvās izbraukuma brigādes transportlīdzekli, kā arī NMPD un VP operatīvos transportlīdzekļus un aprīkojumu, kuru izmanto ikdienā. Tāpat arī pasākuma apmeklētajiem bija iespēja piedalīties dažādos konkursos un nofotografēties ar VUGD, VP un ST talismaniem.

Ugunsdzēsēju sporta svētki Grobiņā tradicionāli norisinās jau no 2011. gada, kad tika atjaunota tradīcija par godu pirmajai brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai svinēt Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Pagājušajā gadā svētkos piedalījās 22 komandas, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku un vairākus simtus novada iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā