Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Grobiņā aizvada kultūras notikumiem bagātu dienu

Zentas Mauriņas piemiņas istabās 13. jūnijā notika grāmatu apgāda "Jumava" izdotā Zentas Mauriņas eseju krājumu "Sirds mozaīka. Atbalsis" ar Vairas Vīķes Freibergas komentāriem atvēršanas svētki, kā arī keramiķes Laimas Jaunskungas 70 gadu jubilejai veltītas izstādes "Derības uz mūžu" atklāšana, vēsta Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja Maija Rolava.


Interesanti, ka grāmata atvēršanas svētkus piedzīvoja pat divreiz – pulksten 16 Grobiņas bibliotēkā un pulksten 17 Zentas Mauriņas piemiņas istabās. Krājuma atvēršanas svētkos piedalījās apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis, Zentas Mauriņas eseju fragmentos un Vairas Vīķes Freibergas komentāros iejutās aktrise Maija Arvena, dzeju rakstošā Nora Grēniņa un mūziķe Ieva Lapkovska (flautas solo).


Tai pašā dienā Zentas Mauriņas piemiņas istabās atklāja keramiķes Laimas Jaunskungas 70 gadu jubilejai veltītu darbu izstādi "Derības uz mūžu". Tā būs skatāma vienu mēnesi – līdz 15. jūlijam. Izstādes nosaukumā māksliniece apliecina: derība ir ar Grobiņu – Grobiņa esot tā, kas nelaiž vaļā. No 1965. līdz 1984. gadam mākslinieces radošās dzīves ceļš bija saistīts ar "Latvijas Keramikas" Liepājas nodaļu Rolavā. No 1984. līdz 1997. gadam ar darbu Imanta Sudmaļa kolhozā. Grobiņas pusē pavadīti 32 gadi. Un, lai gan te vairs nedzīvo, māksliniece sevi turpina uzskatīt par grobiņnieci.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā