Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Dodas ekspedīcijā pa Kurzemes cietokšņa kauju vietām pie Bārtas upes 10

Latviešu strēlnieku apvienības/LSA/ Liepājas nodaļas aktīvisti kopā ar Nīcas un Otaņķu pašvaldību pārstāvjiem kā arī Latvijas valsts meži pārstāvjiem 20. maijā devās ekspedīcijā pa Kurzemes cietokšņa kauju vietām pie Bārtas upes. 

Laika posmā no 1944.gada oktobra līdz 1045.gada maijam šajā teritorijā norisinājās kara darbība- Kurzemes katls jeb cietoksnis. Tika veidotas aizsardzības līnijas –tranšejas. Pateicoties mežu apsaimniekotājiem, šīs tranšejas ir saglabājušās labā stāvoklī. LSA Liepājas nodaļas projekts „Brīvie vēji” ir guvis Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu NVO konkursā. Projekta  mērķis ir saglabāt Otrā pasaules kara laika atstātās liecības gar Bārtas upes krastu. Latvijas valsts mežu teritorijā no Bārtas līdz Otaņķiem, Liepājas nodaļas projekta ietvaros, esam lūguši Latvijas valsts mežus saglabāt Bārtas upei pieguļošo valsts mežu teritoriju no Otaņķiem līdz Bārtai un atbalstīt mūsu iniciatīvu kopīgiem spēkiem  iztīrīt pamežu, iesaistot šajā darbā jaunsargus un skolu jaunatni.

Īstenojot projektu, būs iespējams saglābt   vēstures liecības jau pieminētajā posmā, lai veikto darbību rezultātā pavērtos brīvs skats uz Kurzemes katla cīņu vietām-ierakumiem un tranšejām, tā saglabājot vēsturiskos objektus nākamajām paaudzēm. Nākotnē   iespējams izveidot tūrisma taku, laipas pār Vēršupīti un Puļķupīti, kā arī atpūtas vietas.

Projekta ierosinātājs ir LSA Liepājas nodaļas biedrs Kārlis Ļubīns sadarbībā ar vēstures mantojuma glabātāju, Dunikas patriotu  Gunti Roli. Projekta autore – LSA Liepājas nodaļas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa. Par Nākotnes iecerēm – domājam, ka Nīcas, Otaņķu un Grobiņas pašvaldības būs ieinteresētas un neatteiks palīdzību šī vēsturiskā mantojuma saglabāšanā un tālākā attīstībā.

Ekspedīcijas noslēgumā darba grupa viesojās  atpūtas bāzē „Ods”, un pie kafijas tases neformālā atmosfērā vienojāmies, ka noslēgsim  sadarbības līgumu  starp Latviešu strēlnieku apvienību un Latvijas valsts mežiem. Paldies atpūtas bāzes ‘’Ods’’ saimniekam un jaukajai saimniecei par laipno uzņemšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

patriots

tas mudazvonu bars vispār saprat ko viņi meklē , klaunu bars !!

pirms mēneša, 2020.05.21 15:57

untitled

Ir cerības, ka A. Veiss šo lietu sakārtos!

pirms mēneša, 2020.05.21 19:44

pa jūram

G. Rolis, startēdams sudrabas sarakstā ir pierādījis, ka ir viegli ietekmējams parolis (pajolis).

pirms mēneša, 2020.05.21 19:49

Mežniecības idiots

Karlens ar bijis. Dikti aizņemts pamuļķis un nekad laika nav.

pirms mēneša, 2020.05.21 20:57

smaidis

Pēc foto spriežot, A.Šakals nesaprot, kur nokļuvis! ....

pirms mēneša, 2020.05.21 21:21

Koroč,

pasākums beidzās ar pamatīgu kodienu, kas arī bija jāpierāda :)))

pirms mēneša, 2020.05.21 21:51

ērce

Jādomā, ka pēc kodiena, neviens neguva vieglus miesas bojājumus!

pirms mēneša, 2020.05.21 22:19

raimis

tas kārlēns tiešām izskatās pēc valsts mežu šefa .

pirms mēneša, 2020.05.22 17:00

Glumiķis

Ja viss ies kā plānots varētu sanākt labs iznākums. Pēc komentāriem izskatās ka viss jāiznīcina iedīgli nezinot par ko vispār ir runa.

pirms mēneša, 2020.05.24 10:01

Grobiņas novadā