FOTO: Atkritumu šķirošanas nozarē izvirza lielus mērķus

Trešdien, 29.jūlijā, Grobiņas pašvaldības teritorijā esošajā atkritumu poligonā "Ķīvītes" vides aizsardzības un reģionu attīstības ministrs Kaspars Gerhards kopā ar citām valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonām, kā arī uzņēmumu grupas "Eco Baltia" vadību piedalījās svinīgā jaunbūvējamā atkritumu šķirošanas centra "Eko Kurzeme" pamatakmens un vēstījuma nākotnes paaudzēm iemūrēšanā.

Piedāvājam foto!

Sadzīves atkritumu apjoms ik gadus pieaug, tikmēr Latvijā mēs pārstrādājam nepilnus 30% no visiem sadzīves atkritumiem, kas ir krietni par maz, sacīja ministrs. Gerhards, liekot jaunbūvējamā atkritumu šķirošanas centra “Eko Kurzeme” pamatakmeni, savā runā uzsvēra, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mērķis ir panākt, lai 2020.gadā tiktu pārstrādāti vismaz puse no Latvijā radītajiem sadzīves atkritumiem.

Pēc ministra domām, nepārstrādātie atkritumi rada zaudējumus vairākās jomās. Pirmkārt, tās ir zaudētās otrreizējas pārstrādes izejvielas. Otrkārt, nešķiroto atkritumu apglabāšana poligonos prasa aizvien vairāk līdzekļus no iedzīvotājiem un pašvaldībām. Šāda šķirošanas centra izveide un jaudas ir ne vien svarīgas Liepājas reģionam, bet valstij kopumā, jo tas ir solis pretī tam, lai veicinātu atkritumu pārstrādi.

Lai viss smagums saistībā ar dalīto atkritumu savākšanu negultos vien uz uzņēmēju, valsts un pašvaldību pleciem, jaunajā ES fondu plānošanas periodā ir paredzēts finansējums arī pasākumiem sabiedrības zaļās apziņas veicināšanai.

Atkritumu šķirošanas centrs būvniecību plānots pabeigt līdz šāgada novembrim, tajā būs pieejamas 12-20 darba. Rūpnīcas kopējā atkritumu šķirošana gada jauda būs līdz 8000 tonnām gadā. Proti, tā ir gandrīz piektā daļa no kopējās Liepājas reģiona sadzīves atkritumu plūsmas.

Sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīca tiek būvēta ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas plānotas 3,2 miljonu eiro apmērā, no kuriem 1,28 miljons eiro ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums un 1,95 miljoni eiro - SIA “Eko Kurzeme” ieguldījums.

Pievieno komentāru

Grobiņā