Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Ar rekordlielu dalībnieku skaitu aizvadīts piektais ''Grobiņas Velobānis''

Sestdien, 5. augustā, ar vairāk nekā 330 dalībnieku piedalīšanos velotūrisma pasākumā ''Grobiņas Velobānis'' veiksmīgi iemēģināts jaunais veloceliņš ''Grobiņa – Liepāja'', kas simboliski apzīmē arī Grobiņas Velobāņa piecgades cikla noslēgumu.

Grobiņas novada tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar biedrību ''Tūrisma klubs ''OGA'''' jau piecus gadus pēc kārtas vasarā organizē velotūrisma pasākumu ''Grobiņas Velobānis''. Līdz šim ik gadu organizatoriem izdevies piesaistīt ap 150 dalībnieku, kas vēlas izzināt Grobiņas pilsētas tūrisma objektus un iepazīt mazpilsētas šarmu. Taču šis gads pārsniedza visas organizatoru gaidas, informē biedrības ''Tūrisma klubs ''OGA'' pārstāvji.

Jau starta punktā, pulksten 10.30 sāka pulcēties ievērojams skaits dalībnieku. Pirmo gadu starts aizkavējās par 10 minūtēm lielās atsaucības dēļ. Apkopojot reģistru lapas secināts, ka reģistrējušies 333 dalībnieki, neskaitot tos, kuri pievienojās brauciena laikā.

Kopīgi, visiem velobraucējiem veidojot aptuveni 1,5 kilometru garu kolonnu, no Liepājas enkura dodoties taisnā virzienā uz pirmo kontrolpunktu – Grobiņas ziedi, iemēģināts jaunais veloceliņš.

Pēc Grobiņas ziedu pārstāvja Kārļa informatīvi izglītojoša stāstījuma visi dalībnieki tika aicināti vēlreiz doties braucienā pa jauno veloceliņu, nu jau pretējā virzienā - no Grobiņas uz Liepāju. Pa ceļam, spītējot stiprajam vējam, tika uzņemta līdz šim kuplākā Grobiņas Velobāņa kopbilde. Brauciena turpinājumā netika aizmirsts arī tā sauktais ''jaunā veloceļa vectētiņš'' – mazais meža celiņš, kas līdz šim kalpoja par velobraucējiem drošāko un piemērotāku ceļu abos virzienos.

Brauciena laikā dalībnieki viesojās atkritumu poligonā ''Ķīvītes'', kur noskaidroja, ka pasākumā piedalās 8760 kilogramu sievietes un 11300 kilogramu vīriešu! Pēcāk visus dalībniekus laipni uzņēma Grobiņas pilsētas bibliotēka, jaunizveidotais mājražotāju tirdzniecības punkts ''Martas kiosks'' un Grobiņas mūzikas un mākslas skola. Protams, brauciens bez Grobiņas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem nav iedomājams – īsteni atsvaidzinoša ūdens šalts uzmundrināja pat visnogurušākos dalībniekus!

Pēcāk visi dalībnieki devās uz aktīvā tūrisma centru ''Kuršu Vikingu apmetne'', kur tos sagaidīja Latvijas Valsts policijas runcis Rūdis un bebrs Bruno, garda skābeņu zupa un unikāla biedrības ''Tūrisma klubs ''OGA'''' muzeja telts.

Baudot patiesi draudzīgo un sirsnīgo atmosfēru, kā ierasts, tika apbalvots pasākuma jaunākais (8 mēneši) un vecākais (85 gadi) dalībnieks. Balvas saņēma arī fotokonkursa ''Velonovietnes Grobiņā'' dalībnieki – Valda Tinkūna, Aiga Veisa, Arta Glumane un Dagnis Dagnis. Pārsteiguma balvas saņēma arī trīs mazi drosminieki, kas spontāni pieteicās visiem dalībniekiem veltīt kādu dziesmu! Balvas nodrošināja auto un velosipēdu rezerves daļu veikals ''Ripo DL''  un biedrība ''Liepājas rajona partnerība''.

Noslēgumā dalībnieki mielojās ar gardu Grobiņas Velobāņa 5 gadu un biedrības ''Tūrisma klubs ''OGA'''' 15 gadu jubilejas torti un baudīja Kārļa Kazāka skaistos skaņdarbus.

Pēc organizatoru teiktā, Grobiņas Velobāņa piecgades cikls ir noslēdzies. Tālajā 2013. gadā pasākumam ''Grobiņas Velobānis'' tika izvirzīti 2 pamatmērķi: pirmkārt, popularizēt liepājniekiem Grobiņu, kā izcilu tūrisma galamērķi vienas dienas pasākumam ar velo; otrkārt, apliecināt kvalitatīva veloceliņa nepieciešamību. Šajā laikā mēs esam paveikuši lielas lietas – apciemojuši vairāk nekā 20 nozīmīgus objektus Grobiņas novadā, uzdāvinājuši velosipēdus 42 bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, uzstādījuši 6 unikālas velonovietnes Grobiņas pilsētā un, visbeidzot, mērķis ir sasniegts - veloceļš ir uzbūvēts! Tagad ikviens liepājnieks jebkurā dienā, drošā un ērtā veidā pārvietojoties ar velosipēdu, var apmeklēt un iepazīt Grobiņas spilgtākās vietas un tūrisma objektus.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā