Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Anita un Guntis Palapi', saimniekojot Grobiņas novada "Šneibjos", ieklausās bērnu ieteikumos

Grobiņas novada Medzes pagasta ZS “Šneibji” ikdienā saimnieko Guntis un Anita Palapi. Viņu gādībā ir privātmāja ar piemājas dārzu un plaši lauki, kuros tiek audzēti visu veidu dārzeņi realizācijai tirgū. Kopumā īpašums ir 11 hekt­ārus liels, un, lai ar visiem darbiem tiktu galā, laulātajam pārim talkā nāk bērni, kuri nu jau devušies katrs savā dzīvē. “Bez bērniem neko nevaram,” par lielākajiem palīgiem saka vecāki.

A. Palapa pati nāk no Gaviezes, īpašums Medzes pagastā savulaik piederējis vīra vecvectēvam. Pēcāk to mantojusi vīra mamma, kura šeit dzīvojusi un vēlāk īpašumu nodevusi dēla pārziņā. 1983. gadā Palapu pāris uzsācis kopdzīvi, abi pārcēlušies uz dzīvi “Šneibju” mājās un kopš tā laika te kopīgi saimnieko.

A. Palapa teic, ka ne viņai, ne vīram nav ar lauksaimniecību saistītas izglītības. Pati savulaik absolvējusi tirdzniecības skolu, pēc profesijas ir pavāre. Līdz bērnu piedzimšanai strādājusi vietējā bērnudārzā “Čiekuriņš”. Vīrs ir buldozerists, strādājis Kapsēdes asfaltbetona rūpnīcā. Darbošanos uz lauka veic pēc pašu izjūtām un ieklausoties bērnu teiktajā. “Mums ir ļoti gudri bērni, kuri visas gudras ziņas mums pasniedz. Pašiem nevajag skatīties, neko meklēt, informāciju viņi mums dod,” pauž A. Palapa.

Plašāk par Palapiem lasiet "Kursas Laika" 13. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā