Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksotiskos putnus apciemo slepkava 1

30 no Grobiņas pagasta eksotisko putnu dārza “Viļņi” iemītniekiem – fazāni, pērļu un citu šķirņu vistas – krituši par laupījumu, iespējams, ūdelēm.

Saimniece Ajita Līva pastāsta, ka slaktiņš noticis naktī no svētdienas uz pirmdienu. Visi putni ziemā mīt kūtī, ar dēļiem un metāla sietu norobežotos aizgaldos, tā ka slepkavnieks bijis kāds pavisam mazs zvērēns, kas tur var iekļūt.

Iedzīvojas savvaļā
Aizdomas krīt uz ūdelēm, jo trīs šīs sugas pārstāvjus noķēris sanbernārs Maikls. Putni nav kosti un plēsti, to kaklos vien redzami nelieli caurumi, pa kuriem sūktas asinis.
Grobiņas pagasta uzņēmējdarbības konsultante Anna Viņķele apliecina, ka jau iepriekš no iedzīvotājiem saņemtas sūdzības par nobeigtām vistām. Viņi apgalvojot, ka to dara apkārtnes ūdenstilpēs dzīvojošās un savairojušās ūdeles. 2005. gadā bijušas aizdomas par šo zvēriņu izkļūšanu brīvībā no vētras sagāztiem būriem netālajā zvērsaimniecībā “Grobiņa”. Tās valdes priekšsēdētāja Daina Kalniņa noliedz, ka pagājušās nedēļas nogales stiprajā vējā tajā atkal būtu nodarīti postījumi un zvēriņi izmukuši.

Par fazānu – simts latu
A. Līva ievērojusi, ka par upuri nav kritis neviens no septiņiem gaiļiem, tikai vistas. Viņai īpaši žēl vairāku šķirņu fazānu, no kuriem esot grūti iegūt pēcnācējus. Izjauktas putnu ģimenes, jo no katras šķirnes “Viļņos” mīt tikai daži eksemplāri. Saimniece rēķina, ka, pieskaitot transporta izdevumus, viens jauns fazāns izmaksātu turpat simts latu.
Kūtī dzīvojošajai pūcei gan ūdeles nav tikušas klāt. Šis tumsas dzīvnieks pats izķēris visas tur mitušās peles un žurkas.
Tagad durvis, no kūtsaugšas lūkas veroties, uzmana suns, un saimniecei ir aizdomas – kāda no ūdelēm varētu slēpties sienā. Savukārt sētsvidu pastiprināti kontrolē Maikls.
A. Līvai šis atgadījums radījis pesimistisku noskaņojumu par putnu dārza tālāko perspektīvu. Taču pavasarī gaidāms tā papildinājums ar ponija Monas kumeliņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Grobiņas novadā