Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drīzumā tirgos labākos pavasara stādus

Maija pirmajās dienās pircēji kokaudzētavas "Īve" piedāvājumu vērtēs “Stādu parādē” Jelgavā, bet vēl pēc nedēļas, 11. maijā – tirdziņā “Pavasaris ziedos” Liepājā. 

Grobiņas pagasta kokaudzētavā “Īve” dzeltenās priedes stādi ievietoti podos un sarindoti siltumnīcā, lai tiem nostiprinātos sakņu sistēma.

Pēc divām nedēļām tie mēros ceļu uz Jelgavu. Tur 2. un 3. maijā Pils parkā piekto gadu pēc kārtas notiks “Latvijas stādu parāde”, ko organizē Stādu audzētāju biedrība (SAB) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Kurus savas plašās kolekcijas augus šogad piedāvāt, “Īves” saimnieks Dainis Ozoliņš vēl skatīšoties. Šajās dienās intensīva tirdzniecība notiek uz vietas kokaudzētavā, pircēji ierodas viens pēc otra.

“Nekur neesam pazuduši,” pastāvīgos klientus mierina dāliju, gladiolu, liliju audzētāja Gaida Kalnīte. Gumu un sīpolu pieprasījums šogad esot patstāvīgs, bet pietiks arī parādei.

Parādē piedalīsies aptuveni pusotra simta dalībnieku – stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāra tirgotāji no visas Latvijas. Viņi vēl var pieteikties līdz 25. aprīlim. Parādē būs iespējams aplūkot un iegādāties skujkokus, lapu kokus un krūmus, ziemcietes, vasaras puķes, rozes u.c. augus.

Liepājas apgādātājiem un pircējiem noteikti interesēs, ka līdz 6. maijam Latvijas stādu un ziedu audzētāji var pieteikt dalību tirdziņā “Pavasaris ziedos”, kas 11. maijā notiks Liepājas Latviešu biedrības namā un Rožu laukumā. Pagājušajā pavasarī šeit organizēto Latvijas vadošo stādaudzētāju ierašanos vietējie pircēji novērtēja ļoti atzinīgi.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā