Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārtā ar lepnumu gaida skolas jubileju 8

Bārtas pamatskola jau vairākus gadus nejūtas droši par savu nākotni, bet, lai kā to šūpotu, skola 14. martā aizvadīs 90. jubileju un uz tikšanos aicina absolventus, skolas darbiniekus, lai satiktos un parādītu, cik daudz skola ir devusi bārteniekiem, raksta "Kursas Laiks".

14. martā skolas ēkā būs iespēja satikties un reģistrēties dalībai salidojumā, kas notiek ik pa pieciem gadiem, pastāsta Bārtas pamatskolas direktora vietniece Daiga Sunipa. Savukārt jubilejas sarīkojums notiks Bārtas kultūras nama lielajā zālē, lai visiem interesentiem būtu vietas un iespēja paskatīties skolēnu un arī absolventu sagatavotajos priekšnesumos. Ciemos uzaicināti arī viesi no kaimiņu pagastu skolām.

"Šobrīd jau skatāmies cerīgi, un ar tādu pozitīvu skatu jādzīvo arī tālāk un jādomā, ka novadam tomēr cilvēki un bārtenieki ir nozīmīgi un svarīgi. Tiešām gribētos cerēt, ka mūsu novadā cilvēks ir vērtība," teic skolotāja D. Sunipa.

Šobrīd skolā mācās 42 skolēni un ir apvienotās klases. Apvienotas ir 1. un 2., 3. un 4., 5. un 6. klase, bet vecākās klases vairs apvienotas netiek.

Novada dome norāda uz to, ka jau šobrīd bērni no Bārtas dodas mācīties uz Grobiņu un tādējādi nekas nemainītos, tomēr šis cipars neesot liels un to galvenokārt izmanto tie vecāki, kuri strādā Liepājā un vadā bērnus uz nodarbībām Liepājā. Ir bērni, kuri dodas mācīties uz Kalētu pamatskolu.

D. Sunipai skolas esamība esot dziļi personīgs jautājums, jo to absolvējuši viņas vecvecāki, tētis, pati gan ir tā paaudze, kas ir mācījusies Liepājā, bet tagad skolā mācās viņas bērni. "Nevaru iedomāties, ka skola šeit varētu nebūt. Mums ir tā, ka skola ir nemitīgi šūpota. Mēs vienmēr esam spirinājušies pretim, un vecāki aktīvi iesaistās, tāpēc ceram, ka esam vērtība novada vadībai. Izglītībai ir jābūt vērtībai, un nav risinājums kādam kaut ko slēgt."

Pievieno komentāru

Komentāri 8

re

Ja paši vecāki bērnus nesūtīs uz kaimiņskolām,būs sava pagasta patrioti,tad skola pastāvēs. Ko līdz skaļi vārdi ja tanī pašā brīdī darbi ir pretēji. Bet Daiga ir malacis, kaut vairāk tādu pedagogu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.02 16:35

Zentiņa

Bet ir varianti? Sports, mūzika, māksla- to diemžēl tikai kaimiņskolās var dabūt normālā līmenī.

pirms 5 gadiem, 2015.03.02 19:46

zentiņai

viss pieejams arī mūsu novadā! katra brīva izvēle kur savējo skolot, skaidrs ka Kalētos ir ērtāk-buss savāc,vakarā atved. bet,vai vecāki zina ko viņu bērni dara mājās vešanu gaidot? pajautājiet kalētniekiem!

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 08:37

x

un ko tad viņi tur tādu dara?

pirms 5 gadiem, 2015.03.04 08:52

diez par ko

"Ar lepnumu gaida" - diez par ko šis lepnums? Par tukšu skolu, par apvienotām klasēm, par to ka bārtas bērni nemācās šajā skolā bet brauc uz kalētiem, lepnums par to, ka skola tiek uzturēta uz citu skolu rēķina?

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 08:34

Indra

Nu es arī pirms daudziem gadiem esmu beigusi šo skolu un man par to ir lepnums, noteikti apmeklēšu skolas jubileju un komentāri ar nicinošiem tekstiem tiešām nevietā.

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 14:24

absolvente

Arī es esmu lepna,ka esmu beigusi Bārta skolu pirms gadiem.Būšu uz savas pirmās un mīļās Bārtas skolas jubileju.

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 22:27

Grobiņas novadā