Audzēs kartupeļus un dārzeņus trūcīgo liepājnieku galdam

Trešdien ar šabeļpupiņu stādīšanu un galda biešu sēju noslēdzās projekta “Lauki pilsētai” pavasara darbu cēliens. 

“Mums tas nav nekas jauns,” uzsver Liepājas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas eksperte nodarbinātības jautājumos Aija Saldovere. Projektu “Lauki pilsētai” jau otro gadu īsteno Liepājas pašvaldības aģentūra “Nodarbinātības projekti”, šogad tajā iesaistījies arī Liepājas Novada fonds.

Piecu hektāru lauku jau pērn projekta īstenotājiem lietošanā nodeva Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols. Šogad 4,7 hektāru platībā mehanizēti iestādītas desmit tonnas kartupeļu. Pārējā platībā pašvaldības “stipendiāti” iesēja galda bietes un iestādīja pupiņas, bet ravēšanā un novākšanā plānots iesaistīt to patērētājus – pārtikas paku saņēmējus.

No Liepājas pilsētas budžeta projektam atvēlēti četri tūkstoši latu, kuri jau tērēti, iegādājoties sēklas un stādāmo materiālu. A. Saldovere vērtē, ka pērn šis projekts sevi principā attaisnojis, un cer, ka šogad ražas guvums būs lielāks, jo laikus un labāk sagatavota augsne un iegādāta labāka sēkla.

Pagājušajā gadā izaudzētie kartupeļi sadarbībā ar Liepājas Sociālo dienestu izdalīti aptuveni 400 liepājnieku ģimenēm un četrām labdarības virtuvēm. Šā gada raža varētu nonākt arī programmas  “Paēdušai Latvijai” pārtikas pakās. Lauku darbi pilsētniekiem dod arī jaunas iemaņas un mudinās kaut ko izaudzēt pašiem, spriež A. Saldovere.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā