Ar intriģējošiem eksperimentiem noslēdz dabaszinātņu un matemātikas nedēļu 4

Ar atvērto durvju dienu 54 Latvijas skolās noslēgusies dabaszinātņu un matemātikas nedēļa “Domā citādāk! Eksaktāk!”. Tos, kuri vēlējās vairāk uzzināt par mūsdienīgām metodēm, apgūstot eksaktās zinātnes, pirmdien gaidīja arī Grobiņas ģimnāzijā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā.

Uz intriģējošām nodarbībām – “zelta smilšu” sijāšanu, naudas “viltošanu”, spiegu spēlēm, naglu meklēšanu Svētās Trīsvienības katedrāles krustā, skatoties teleskopā, un vēl citām – aicināja Liepājas Valsts 1. ģimnāzija. Gribētāju izmantot šo iespēju gan nebija pārāk daudz, taču tie, kuri ieradās, bija apņēmības pilni uzzināt ko jaunu.

Izmantot iespēju darboties dažādos eksakto zinātņu kabinetos bija izvēlējušies arī bārtenieks Kārlis Reijers un rucavnieks Dzintars Šusts. Pēc pamatskolas absolvēšanas abi puiši turpinās mācības Liepājas skolās, tā viņiem jau esot tāda kā “iesildīšanās” pirms jaunā mācību gada. Dzintaram ar šo jomu saistās arī nākotnes plāni, matemātika būšot vajadzīga, tāpēc to apgūs padziļināti.

Savukārt Kārlim vairāk būs jāmācās humanitārās zinātnes, tomēr arī fizika un matemātika viņu interesējot un padodoties. Ķīmijas kabinetā pašu “viltotos” santīmus gan diez vai izmantošot veikalā, jo esot pārāk godīgi, nemākot melot, spriež puiši. Tomēr atvērto durvju dienu dabaszinātņu kabinetos abi vērtē atzinīgi – esot interesanti, gūta jauna pieredze.

Arī skolotāji domā, ka iecere bijusi vērtīga, varbūt tikai pietrūcis reklāmas, lai atsaucība būtu lielāka. Taču būtu vērts ideju vērst plašumā, tradīciju turpināt, spriež pedagogi. “Tā ir laba ideja. Skolēnam piedāvājam veikt pētnieciskas darbības, darīt praktiskas lietas – tas ir pamatā arī mācību procesā. Praktiski darbojoties, vieglāk atcerēties, izdarīt secinājumus. Atnākot uz kabinetu stundās, viņi būs drošāki, zinās, kā rīkoties,” teic Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Elizabete Sirotina.

Pasākumi Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā un Grobiņas ģimnāzijā vairāk bija domāti pedagogiem – viņiem notika pieredzes apmaiņa, tika gūtas jaunas idejas turpmākajam darbam.

Fotogaleriju skatīt šeit !

Plašāk par atvērto durvju dienu Liepājas un Grobiņas skolās lasiet trešdien, 25. augustā, laikrakstā “Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Otrs brālēns

Paldies, bet kā tu zini ka esam brālēni? :)

pirms 11 gadiem, 2010.08.24 18:23

Grobiņā