Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alma Kāle ceļ gaismā lietas, ar kurām lepoties gaviezniekiem 3

Gaviezes senlietu krātuves vadītāja Alma Kāle, sagaidot valsts simtgadi, vēlējusies apkopot un kā dāvanu gan gaviezniekiem, gan Latvijai pasniegt Gaviezes māju grāmatu. Grāmatas atvēršanas svētki 16. novembrī A. Kālei nes divējādas izjūtas – gan prieku, gan žēlumu.

Senlietu krātuves vadītājai žēl, ka no iedzīvotāju puses nav bijusi atsaucība un vēlme iesaistīties māju grāmatas tapšanā. Vien neliela daļa grāmatā esošo aprakstu ir vietējo iedzīvotāju iesūtīti vai atnesti, lielākoties tajā apkopoti muzeja rīcībā esošie dokumenti un laika liecības.

A. Kāle atklāj kādu interesantu gadījumu. Kad sociālajos tīklos izplatīta ziņa par grāmatas tapšanu ar aicinājumu iesaistīties tās tapšanā, trešajā dienā pie krātuves vadītājas ieradusies kāda ģimene un jautājusi: “Vai mēs neesam pēdējie?” Izrādās, viņi toreiz bijuši pirmie, kas ar savu māju stāstu vēlējušies dalīties.

Senlietu krātuves vadītāja atklāj, ka viņu māc pārdomas par krātuves tālāko nākotni. “Ja Valsts kontrole domei pasaka – ko jūs sponsorējat tādu valstiski neatzītu iestādi, tad tas ir tā, kā ir,” bažas neslēpj A. Kāle.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 22. novembra numurā!


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Novadniece

Alma ir darījusi daudz laba, taču aiz savtīgām interesēm arī ne tik labas lietas veikusi.

pirms gada, 2018.11.23 20:12

nu ja

Lepoties varētu ar ražotnēm un darbavietāmn ,pilnu skolu ar skolniekiem utt.Ar labu ,pārticīgu dzīvi :)

pirms gada, 2018.11.24 15:33

Grobiņas novadā