FOTO: Jaunsargi meklē savu egli Rudbāržos

Rekrutēšanas un Jaunsardzes departamenta 1. novada 414. jaunsargu vienības instruktora Laimoņa Grundmaņa vadībā jau ceturto gadu notika tradicionālais diennakts mācību pārgājiens "Atrodi savu egli un paņemt no tās Ziemassvētku dāvanu". Šogad tajā piedalījās jaunsargi no astoņām skolām.

Uz pasākumu tika aicināti jaunsargi no 13 skolām - Aizputes, Kazdangas Turlavas, Laidiem, Skrundas, Dunalkas, Durbes, Rudbāržiem, Dzērves, Kalvenes, Krotes, Virgas un Priekules.

"Tika uzrunāti visi šo skolu direktori. Diemžēl atsaucās tikai 30 jaunsargi no astoņām skolām - Virgas, Krotes, Kalvenes, Priekules, Dzērves, Aizputes, Turlavas un Rudbāržiem," atklāj L. Grundmanis.

Instruktors pastāsta, ka mācību pārgājis noticis Rudbāržu apkārtnē Ventas kreisā krasta mežā vietās, kur 1918./1919. gada zemā formējās Oskara Kalpaka vadītā bataljona pretuzbrukuma kaujas spēki. "Vietas izvēle un pasākuma mērķis bija saistīt veicamos uzdevumus ar stāstījumu par vēsturiskajiem Ziemassvētku notikumiem Latvijā," paskaidro L. Grundmanis.

Pasākumā dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi no jaunsargu mācību programmas. Patruļbāzes izveidi un patrulēšanu apmācīja uzaicinātais viesis - Ādažu mācību centra štāba virsseržants Guntars Zušs. "Skolēniem pasākums ļoti patika," saka L. Grundmanis.

"Bija pavēss rīts, bet biju apņēmības pilns pieveikt šo pārbaudījumu. Tādā piedzīvojumā piedalījos pirmo reizi. Sākumā bija bail, ka nespēšu izpildīt instruktora dotās pavēles. Mūs sadalīja grupās. Devāmies mežā, kura bija jākurina ugunskuri. Pie vecāko jaunsargu ugunskura vārījām arī "strēlnieku" zupu, kura sanāca ļoti garšīga. Pēc vakariņām instruktors mums iedeva kompasu un maršruta karti ar Morzes kodā uzrakstītām koordinātēm un mums bija jāatrod katrai grupai sava Ziemassvētku eglīte. Veiksmīgi tikām galā un mana grupa ieguva 3.vietu. Pēc tam devāmies atpakaļ uz skolu. Tur bija iespēja noskatīties kinofilmu "Kareivis Džeina". No rīta mums bija rīta rosme, brokastis un tad saņēmām balvas, kuras ļoti gaidīju. Pasākums man patika un nākošo reizi noteikti došos atkal," pastāsta jaunsarga kandidāts Daniēls Arnis Krūmiņš no Kalvenes pamatskolas.

Rīt, 3.janvārī, Aizputes jaunsargi uzsāks jauno mācību gadu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas