Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: "Bārtas Pumpurs 2016" jeb četru novadu apvienošanās laivošanas pasākumā

Viena upe - četri novadi. "Bārtas Pumpurs" ir tematiski laivošanas svētki, kurus kopīgi rīko Nīcas, Rucavas, Grobiņas un Priekules novadi Kurzemes gleznainās Bārtās upes ūdeņos un krastos. Šogad sacensības stafeti no Rucavas bija pārņēmis Nīcas novads, informē reklāmas aģentūras “NONAME” radošais direktors Ingus Krūmiņš.

14. maijā vairāk nekā 90 aktīvi 4 novadu laivošanas entuziasti, kā arī viesi no Lietuvas sēdās laivās pie Laņģera un, sārtas signālraķetes pavadīti, devās piedzīvojumiem pilnā braucienā pa Bārtas upi līdz atpūtas bāzei „Ods”.

Laiks dalībniekus patiešām lutināja, tāpēc 4 novadu sarkanajās krāsās tērptie laivotāji priecīgi airēja no viena kontrolpunkta uz otru, kur katra novada pārstāvji bija sagatavojuši uzdevumus gan prātam, gan spēkam, gan veiklībai. Daudziem tika balvas, gan no  4 novadu pašvaldību uzņēmumiem un mājražotājiem, gan svētku atbalstītājiem, kā kempings „Ods”, „Kuršu vikingu apmetne” un „Sofijas laivas”.

Svētku dalībnikus  atraktīvi uzmundrināja „Latvijas valsts mežu” talismans Cūkmens, savukārt  „Liepājas RAS” bija sagādājuši atkritumu maisus un izglītošjošu spēli, bet “Latvijas pirmās palīdzības vienība” spēles veidā iepazīstināja ar pirmās palīdzīpas pamatprincipiem.
Uzvarētāji bija visi, jo finišā dalībniekus priecēja Rucavas folkloras kopa, kas uzstājās uz peldoša plosta. Tāpat muzikālus pārsteigumus bija sagādājis dīdžejs no Grobiņas, bet vētrainus aplausus saņēma kapela no Skuodas „Gaspadorius“. Finišā visi tika cienāti ar „Oda” gardo, uz ugunskura gatavoto zupu.

Pasākumā piedalījās arī Skodas mērs Petras Pušinskas, izsakot cerību, ka nākošgad “Bārtas Pumpurs” kļūs par vēl starptautiskākiem  svētkiem un Skodas novads daudz aktīvāk iesaistīses svētku organizēšanā.

„Bārtas pumpura” ceļojošo airi Nīcas novada priekšsēdētājs Agris Petermanis nodeva tālāk Grobiņas novada priekšsēdētājam Aivaram Priedolam, jo nākamgad „Bārtas Pumpura” vadību uzņemsies un pārsteigumus gādās Grobiņas komanda.

Tiekamies nākamgad "Bārtas Pumpurā 2017"!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas